Zastosowanie botoksu w medycynie

0
398

O zastosowaniu botoksu w medycynie wiemy już od dawna, najczęściej jednak kojarzymy go z medycyną estetyczną – wypełnianiem zmarszczek lub mówiąc najogólniej, poprawą niedoskonałości skóry. Z zabiegów odmładzających z użyciem botoksu korzysta obecnie naprawdę wiele osób, co wynika głównie ze skuteczności tej metody. Wiele osób wciąż nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wiele objawów starzenia się skóry można rozwiązać dzięki botoksowi.

Botoks w medycynie estetycznej

W tej dziedzinie, zastrzyki z botoksem stosowane są już od ponad 20 lat, a co ważniejsze, wciąż zyskują na popularności. Zdrowy i atrakcyjny wygląd skóry to marzenie wielu osób, które najczęściej decydują się właśnie na zabieg wiskosuplementacji botoksu. W ten sposób można rozwiązać następujące problemy:

  • Zmarszczki na czole – zarówno poprzeczne, jak i „lwie”
  • Kurze łapki
  • Zmarszczki górnej powieki oka
  • Zmarszczki nad górną wargą (tzw. zmarszczki palacza)
  • Zmarszczki szyjne
  • Opadnięte kąciki ust

Decydując się na to rozwiązanie, trzeba mieć świadomość, że botoks nie jest substancją o permanentnym działaniu, a efekt utrzymuje się do 9 miesięcy (w zależności od specyfiki zabiegu).

Botoks w medycynie tradycyjnej

Dolegliwością, przy której najczęściej stosowany jest botoks, jest migrena. Odpowiednio wykonany zastrzyk może działać przeciwbólowo nawet kilka miesięcy. Po rozpoznaniu, które mięśnie twarzy powodują bóle migrenowe, owe mięśnie są rozluźniane przez wstrzyknięcie botoksu – to rozwiązanie blokuje przekazywanie informacji o bólu, dzięki czemu znika on nawet na kilka miesięcy. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o leczeniu tej dolegliwości, sprawdź ofertę Kliniki Pure Aesthetic – botoks Lublin.

Toksyna botulinowa jest także stosowana w przypadku innych dolegliwości związanych z napięciem mięśniowym – mowa tu m.in. o nietrzymaniu moczu, zezie czy nawet chorobie Parkinsona.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here