Witaminy dla zdrowych włosów

0
569

Istnieje wiele różnych witamin i minerałów do włosów, które mogą odgrywać ważną rolę w pomaganiu osobie mieć zdrowe włosy. Jeśli dana osoba nie ma wystarczającej ilości witamin do włosów, braki mogą prowadzić do przerzedzania się włosów, a nawet do całkowitego łysienia w najcięższych przypadkach. Faktem jest, że stan włosów danej osoby odzwierciedla ogólny stan jej ciała. Dodatkowe witaminy z włosów prawdopodobnie będą potrzebne, jeśli osoba ogólnie choruje lub jest niedożywiona, ponieważ ich włosy również będą wykazywały uszkodzenia, a nawet przestaną rosnąć.

Niektóre z najważniejszych witamin do włosów, które dana osoba potrzebuje mieć zdrowe włosy, to B6, biotyna, inozytol i kwas foliowy. Najlepszym sposobem na zapewnienie, że dana osoba otrzymuje wystarczającą ilość tych niezbędnych witamin do włosów, jest ich zażywanie ich w postaci suplementów witaminowych. To nie tylko witaminy do włosów są niezbędne dla zdrowych włosów, ponieważ istnieje wiele minerałów, które są niezbędne, w tym magnezu, siarki, krzemionki i cynku.

Najważniejszą witaminą do włosów jest witamina A, ale najlepszą jej formą jest włączenie do diety beta-karotenu. Dzieje się tak dlatego, że witamina A z włosów może być toksyczna, jeśli jest spożywana w dużych ilościach, ale beta-karoten nie ma takich problemów i jest przekształcany przez organizm w witaminę A, która może być używana do promowania zdrowych włosów. Oczywiście, witamina A nie jest tylko witaminą do włosów, jest również potrzebna do wielu innych funkcji, w tym prawidłowego wzrostu kości, skóry, paznokci i ochronnej otoczki otaczającej włókna nerwowe.

Białko to kolejna niezbędna witamina do włosów. Dzieje się tak, ponieważ same włosy są zasadniczo białkami. Ilość tej witaminy do włosów, którą osoba spożywa w diecie, może bezpośrednio wpływać na włosy. Jeśli w diecie danej osoby znajdzie się dużo białka, wówczas ta witamina włosów doprowadzi do lepszego wzrostu włosów i znacznie pełniejszego włosa. Jednak osoba, która ma dietę, której brakuje tej witaminy, będzie cierpieć z powodu przerzedzania się włosów i powolnego wzrostu włosów.

Oczywiście nie tylko witaminy i minerały są potrzebne, aby zapewnić zdrowy i silny włos. Istnieje wielu badaczy, którzy odkryli, że istnieją bezpośrednie powiązania między ogólnym stanem zdrowia danej osoby a stanem włosów. Jeśli dana osoba jest poddawana dużym stresom lub cierpi na brak snu, wówczas ich włosy również mogą cierpieć i jest prawdopodobne, że ich dieta nie zapewni wystarczającej ilości witamin do włosów, aby przeciwdziałać tym skutkom.