Sprawdzony fizjoterapeuta, a urazy

0
528

Jak wiemy, w dzisiejszych czasach bardzo dużą wagę przywiązuje się do aktywności fizycznej. Uważa się, że aktywność posiada same plusy. To jednak nie jest prawda, ponieważ im więcej uprawiamy sportów, tym częściej jesteśmy podatni na różnego rodzaju urazy. Dobry rehabilitant z pewnością pomoże nam poradzić sobie z tego typu dolegliwościami.

 

Urazy u osób aktywnych

Oczywiście aktywność to nie same pozytywy, jak stara się nam to przedstawić Internet i telewizja. Ogromną wadą uprawiania sportów są urazy, które mogą w znaczny sposób utrudnić życie. Pierwszą rzeczą, jaka powinna przyjść do głowy w sytuacji urazu, jest pomoc wykwalifikowanego fizjoterapeuty. Najlepiej zdać się na wiedzę profesjonalistów w swojej branży. Oczywiście z zabiegów możemy skorzystać w ramach NFZ, jednak z reguły wymaga to czekania w długich kolejkach. Dużo lepszym rozwiązaniem jest prywatna wizyta. Oto kilka najpopularniejszych urazów, które dotykają osoby aktywne.

  • Kontuzje kolan

Dotykają najczęściej osób, które uprawiają sporty drużynowe lub biegi. Wbrew pozorom ten rodzaj urazu jest naprawdę bardzo popularny.  Przy kontuzji kolana bardzo szybko pojawia się ból, obrzęk oraz stan zapalny. Na tego typu dolegliwości najlepszym sposobem jest pole magnetyczne – fale przenikają do tkanek i powodują wewnętrzne ciepło w środku. Cały zabieg trwa około 15 minut. Wbrew pozorom ten rodzaj zabiegu nie jest drogi.

  • Staw biodrowy

Problemy ze stawem biodrowym objawiają się sztywnością, która odczuwana jest w okolicy biodra. Szczególnie odczuwalny jest po długim staniu, chodzeniu czy nawet bieganiu. Ból z reguły ustępuje po odpoczynku. Tego typu uraz jest bardzo bolesny i może powodować poważniejsze choroby. Ultradźwięki z pewnością pomogą się uporać z tego typu dolegliwościami.

  • Ból nadgarstka

Pojawia się bardzo często, szczególnie wśród osób, które uprawiają dyscypliny drużynowe, jak na przykład siatkówka, koszykówka czy piłka ręczna. Problemy z nadgarstkiem objawiają się najczęściej przez drętwienie palców oraz mrowienie. Jeżeli uraz jest naprawdę skomplikowany, możemy odczuwać promieniowanie do łokcia, a nawet barku.  Z tego typu urazami może zostać złagodzony przez działanie zimnem na miejsce urazu. Do tego celu wykorzystuje się zabieg zwany krioterapią, który działa przeciwbólowo oraz przeciwzapalnie.

Oczywiście kontuzji, które dotykają osób aktywnych, jest dużo więcej. To tylko jedne z najczęściej występujących urazów. Dobry fizjoterapeuta  z pewnością poradzi sobie z wszelkiego rodzaju urazami, przy pomocy wykwalifikowanej wiedzy oraz nowoczesnej technologii.