Rozpoczęcie przygody z przedszkolem

0
169

Już niedługo w szkołach pierwszy dzwonek, do edukacji wrócą również przedszkolaki, a dla niektórych będzie to pierwszy dzień w tym miejscu. Warto przygotować dziecko na tą nową przygodę i niewątpliwie zmianę w życiu. Przedszkole powinno być przez rodziców opisywane jako miejsce, w którym dziecko będzie się dobrze bawić, będzie miało nowych kolegów i koleżanki oraz troskliwe Panie, które będą uczyć nowych umiejętności i pomagać w razie trudności. Warto też wspomnieć dziecku o tym, że w przedszkolu będzie wspólnie z innymi dziećmi jeść posiłki.

Kuchnia Norlandia Przedszkole

W Norlandii niezwykle ważne są zbilansowane posiłki i podane tak by dzieci chętnie po nie sięgały. To to jedzą dzieci, prfzekłada się na ich zdrowie oraz aktywność fizyczną. Dlatego tak ważne jest sprawdzenie co znajduje się na przedszkolnych talerzykach. W Przedszkolu Norlandia realizowany jest program „Smacznie i Zdrowo”, który ma na celu rozwinąć wiedzę dzieci na temat zdrowego odżywiania. Wspólne przygotowanie posiłków zachęca dzieci do próbowania nowych smaków i potraw, a także pokazuje, że gotowanie wcale nie musi być nudne. Dodatkowym atutem programu jest to, że oprócz zdrowych posiłków dzieci uczą się skąd bierze się żywność i jak o nią dbać. Wspólne spożywanie posiłków buduje w przedszkolakach poczucie więzi społecznej i sprawia, że dzieci potrafią zadbać nie tylko o swoje, ale również o potrzeby rówieśników.

Nauka w trakcie przygotowywania posiłków

W trakcie wspólnego przygotowywania posiłków dzieci uczą się współpracy, a przy okazji mogą również nauczyć się języka. W przedszkolu Norlandia wykorzystywane są różne metody nauczania, w tym nauka przez zabawę. Łatwiej nauczyć dziecka języka angielskiego w trakcie różnych czynności, bo jest to łatwiej przyswajalne, gdy dziecko widzi np. dany owoc i może powtórzyć jego nazwę po polsku i po angielsku niż gdy miał by to robić z pamięci. Dzieci, które uczą się w ten sposób języka są w stanie więcej zapamiętać i przyswoić w krótszym czasie więcej słówek.

Więcej można przeczytać na przedszkole Wola

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.