Regeneracja ciała po letnich upałach

0
2424

Gdy nadchodzi lato jak najszybciej wiele osób wymienia jesienno-zimową garderobę na lekkie, kolorowe ubrania, odkryte buty, czapki i okulary przeciwsłoneczne. Ale nie tylko to ulega zmianom. Są one także widoczne w kosmetyczce, w której po kilkumiesięcznej przerwie goszczą nawilżające kremy z filtrami przeciwsłonecznymi, balsamy do ciała, oddychające podkłady do twarzy itp. Mimo nawet tak przygotowanej ochrony, ciało wiosną i latem narażone jest na działanie wielu czynników, które mogą uszkodzić strukturę skóry, spowodować oparzenia lub wywołać silne reakcje alergiczne.

Dlaczego warto wybierać dermokosmetyki?

W trosce o delikatną i podrażnioną skórę, warto do codziennej pielęgnacji wykorzystywać profesjonalne dermokosmetyki, które spełniają wymogi nie tylko kosmetyków, ale też produktów farmaceutycznych. Są one opracowane między innymi przez doświadczonych lekarzy dermatologów i kosmetologów, dzięki czemu doskonale nadają się do pielęgnacji skóry problematycznej.

Dermokosmetyki to produkty nawilżające, regenerujące, a także oczyszczające, do których zaliczają się płyny, żele, kremy do kąpieli i pod prysznic, chusteczki nawilżające oraz preparaty do demakijażu. Ogromną zaletą dermokosmetyków jest ich skład – niektóre bowiem składniki wykazują nie tylko działanie pielęgnacyjne, ale także lecznicze. Jednocześnie preparaty te nie zawierają silnych konserwantów, substancji zapachowych i barwników, dzięki czemu są hipoalrgiczne i można je stosować w przypadku podrażnionej i szczególnie wrażliwej skóry.

Proste zabiegi pielęgnacyjne z użyciem dermokosmetyków

Z roku na rok wzrasta świadomość na temat potrzeb każdego rodzaju skóry, sposobów jej pielęgnacji i najlepiej dopasowanych do niej kosmetyków. Wiele nawet bardziej złożonych zabiegów można wykonać w domowych warunkach, wykorzystując dermokosmetyki dostępne w aptekach (np.  www.apteka-melissa.pl). Co zatem można zrobić w domowym SPA? Oto kilka propozycji:

  • peeling
  • maseczka złuszczająca
  • masaż twarzy
  • regeneracyjna kąpiel na dłonie i stopy
  • nawilżanie ciała olejkami i balsamami
  • odbudowa i nawilżanie wysuszonych włosów

Regeneracja ciała to zabiegi pozwalające odbudować płaszcz hydrolipidowy oraz zniszczone warstwy skóry i włosów, odpowiednio nawilżyć ciało, a także zredukować zaczerwienienia i podrażnienia. Systematyczne wykonywanie zabiegów pozwala także zminimalizować ryzyko wystąpienia kolejnych dolegliwości dermatologicznych. To też najlepszy sposób na przygotowanie ciała do następnej nadchodzącej pory roku, kiedy ciało zmagać się będzie z nieco innymi warunkami atmosferycznymi i innymi, choć równie niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.