Przedszkola Norlandia- zalety posłania dziecka do dobrej placówki przedszkolnej

0
117

Rodzice coraz świadomiej wybierają przedszkole, do którego ma uczęszczać ich dziecko. Wybór przedszkola często nie jest prosty i potrzeba czasu by wybrać odpowiednią placówkę, w której dziecko spędzi większość czasu w ciągu dnia. W poniższym artykule znajdziesz informację na temat zalet płynących z posłania dziecka do przedszkola House of Reggio.

Skupienie się na indywidualnych potrzebach dziecka

Jeśli zależy Ci by Twoje dziecko nie było tylko jednym z wielu w grupie przedszkolnej to przedszkole House of Reggio zapewnia indywidualne podejście do każdego dziecka. W House of Reggio rozwijane są indywidualne talenty dzieci, kreatywność oraz możliwość wypowiadania własnego zdania. Dzieci traktowane są w taki sposób by w przedszkolu czuły się bezpieczne i szczęśliwe. W przedszkolu dostępne są pomoce dydaktyczne, które głównie wykonane są z drewna. Niezwykle ważne jest to, że są to pomoce, które mają za zadanie wyzwolić w dzieciach kreatywne myślenie i wspomóc ich rozwój. Dzieci biorą udział w różnego rodzaju konkursach i projektach. Uczone są wypracowania wewnętrznej motywacji, która w późniejszych latach będzie niezwykle pomocna przy nauce w szkole.

Codzienne przebywanie na dworze

W House of Reggo nie ma złej pogody na wyjście na świeże powietrze. Najważniejsze jest dostosowanie odpowiedniego stroju tak by dzieci czuły się komfortowo w danych warunkach pogodowych. Uczymy dzieci dbania o środowisko poprzez wspólne spacery, lekcje pokazowe na zewnątrz. W ten sposób o wiele szybciej przyswajają wiedzę i łatwiej zapamiętują dany temat. Poza tym w przedszkolu dbamy o zdrowe nawyki żywieniowe i promujemy zdrowy tryb życia.

Jeśli szukasz przedszkola, które oparte jest na nurcie rodzicielstwa bliskości, ceni sobie współpracę z rodzicami i wspiera w dzieciach szacunek oraz tolerancję na wielokulturowość to House of Reggio jest miejscem idealnym by Twoje dziecko zaczęło przygodę z przedszkolem, w którym będzie czuło się bezpieczne i spełnione. Kameralne klasy sprawiają, że nauczyciel może skupić się na indywidualnych potrzebach każdego dziecka.