Paznokcie żelowe w domowym zaciszu?

0
338

Perfekcyjnie wyglądający manicure to marzenie każdej eleganckiej kobiety. Hitem dzisiejszych czasów są paznokcie żelowe, które charakteryzują się kilkutygodniową trwałością, a równocześnie nadal wyglądają naturalnie. Przed zastosowaniem warto jednak zapoznać się z teorią, aby móc wybrać odpowiednie dla siebie produkty.

Jakie są różnice między hybrydą a żelem?

Stylizacja hybrydowa polega na tym, że odpowiednio przygotowane paznokcie pokrywa się cienką warstwą dedykowanej bazy, następnie stylistka nakłada kolor i wszystko utrwala odpowiednim topem. Lakier hybrydowy jest elastycznym produktem, co oznacza, że cała stylizacja pracuje wraz z paznokciem. Dobre lakiery hybrydowe są odpowiednio na pigmentowane. Dzięki temu wystarczy pomalować paznokieć jedną lub maksymalnie dwiema cieniutkimi warstwami lakieru. Ma to ogromne znaczenie, jeśli chodzi o trwałość stylizacji i jej bezpieczeństwo.

Builder gel pozwala na pełne zbudowanie paznokcia, nadanie mu odpowiedniego kształtu, długości oraz można nim wykonać dużą korektę, jeśli jest taka potrzebna. Dzięki twardym żelom paznokcie nawet te mocno zniszczone mają szansę na bezpieczne przedłużenie i perfekcyjny wygląd do trzech tygodni.

Builder gel przeznaczony jest dla osób z płytką:

  • problematyczną, krótką
  • łamliwą, kruchą
  • pracujących w rękawiczkach.

Taką stylizację pokrywa się lakierem hybrydowym lub żelowym, oraz topem dedykowanym twardym żelom.

Co warto wiedzieć przed wykonaniem samodzielnej stylizacji?

Przede wszystkim należy zachować bezpieczeństwo. Zarówno same lakiery hybrydowe jak i bazy, topy, żele zawierają w swoich składach czynniki powodujące podrażnienia, uczulenia oraz poparzenia. Produkty te są dedykowane paznokciom i tylko tam powinny się znaleźć. Nie przenikają one przez płytę paznokcia, jednak zalane na przykład lakierem hybrydowym skórki są narażone na silne podrażnienia.

Kolejna rzecz to czyste, sterylne narzędzia. Jest to bardzo ważne podczas noszenia kilkutygodniowej stylizacji. Zazwyczaj przez ten czas nikt nie ma wglądu w paznokieć pokryty kolorową hybrydą i czy wszystko z nim w porządku.

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.