Ozonator do szkoły i przedszkola to najlepszy sposób na skuteczną dezynfekcję

0
1444

Szkoły i przedszkola są przedmiotem zwiększonej akumulacji drobnoustrojów, wirusów, które codziennie przeszkadzają w pracach edukacyjnych.Takie instytucje, dysponują własnymi metodami dezynfekcji pomieszczeń, które są czasochłonne i nie zawsze skuteczne w zapobieganiu zachorowań dzieci i pracowników. W okresie epidemii wirusowych, grypy, ostrych infekcji dróg oddechowych, infekcji jelitowych, coraz częściej zapada decyzja, aby kupić ozonator do szkoły i przedszkola. Dzięki temu nie trzeba poddawać dzieci i pracowników kwarantannie i zakłócać harmonogramu nauki.

Ozonator do szkoły i przedszkola zapewnia czyste powietrze

W domu rodzice starają się stworzyć doskonałe warunki do ochrony dziecka przed chorobą. Ale w szkole lub w przedszkolu wysiłki można zredukować do zera, ponieważ niektóre dzieci z objawami przeziębienia nie pozostają w domu i stają się nosicielami infekcji. Nawet jedna godzina przebywania chorego dziecka w takiej instytucji stanowi zagrożenie dla innych, szczególnie tych o osłabionej odporności. Biorąc pod uwagę, że czyszczenie na mokro jest przeprowadzane raz dziennie w celu zneutralizowania patogennej mikroflory, to każdy wirus lub bakteria czuje się tam dobrze.

Od pewnego czasu zaczęto wykorzystywać ozonator w szkołach i przedszkolach, ponieważ uznano, że ozonowanie pomieszczeń jest alternatywnym rozwiązaniem takiego problemu. Procedurę można przeprowadzić, jako skuteczną dezynfekcję przedmiotów podczas epidemii lub w celu zapewnienia dzieciom i pracownikom czystego powietrza. Posiadając ozonator kwarcowy w szkole a także w przedszkolu można, przeprowadzać okresowe ozonowanie, jako środek zapobiegawczy. Powietrze i powierzchnie w pomieszczeniach poddanych działaniu ozonu stają się sterylne, wszelkie substancje organiczne, w tym karaluchy, robaki, gryzonie, które oblegają szkoły i przedszkola, giną. Rezultat zapewnia zachowanie zdrowia wśród dzieci i pracowników.

Zalety ozonowania w porównaniu z klasyczną dezynfekcją szkół i przedszkoli

Oczywiście, zgodnie z wymogami, we wszystkich placówkach przedszkolnych i szkolnych opracowano harmonogram środków dezynfekujących. Do czyszczenia powierzchni stosuje się produkty na bazie chloru, które mają specyficzny zapach i nie radzą sobie ze wszystkimi drobnoustrojami, bakteriami, nie wspominając o wirusach i zarodnikach grzybów pleśniowych, które poruszają się w powietrzu.

Roztocza mogą być neutralizowane tylko przez wysoką temperaturę, ale nie ma takich możliwości w szkole lub przedszkolu. W przedszkolach saprofity czują się wygodnie w pościeli, która jest bardzo rzadko dezynfekowana (poduszki, koce, materace). Dywany, dywaniki, na których dzieci bawią się całymi dniami, są również źródłem rozmnażania się patogennej mikroflory. Klasyczne środki dezynfekujące nie powodują sterylności przedmiotów i powierzchni w szkołach i przedszkolach, pozostawiając po sobie zapach wybielacza, który może wywoływać alergię zarówno u dziecka, jak i osoby dorosłej.

Ozonowanie jest wynikiem zupełnie odwrotnym. Procedura nie wymaga środków czyszczących na bazie chemikaliów, dużej liczby urządzeń i kosztów pracy personelu technicznego. Za pomocą profesjonalnego ozonatora kwarcowego w powietrzu wytwarza się ozon, który wypełnia pomieszczenie i może być bezpieczny i mieć przyjemny zapach dla osób uczęszczających codziennie do szkoły lub przedszkola. Otrzymany ozon jest najsilniejszym naturalnym środkiem utleniającym, który reaguje z dowolnym przedmiotem organicznym i działa destrukcyjnie na niego. Dlatego ani wirusy, ani drobnoustroje, ani bakterie i pleśń nie mają po prostu szansy na przeżycie.

  •   Używając ozonatora w szkole lub przedszkolu ozon wypełni wszystkie puste przestrzenie w pomieszczeniach i wniknie w pory materiałów i powierzchni. Stare ogniska pleśni, różne rodzaje wirusów, nawet przystosowane do nowoczesnych środków dezynfekujących, zostaną zneutralizowane przez ozonowanie pomieszczeń. Ozon jest bardziej skuteczny niż produkty gospodarstwa domowego i wielokrotnie wpływa na problem. Ozonowanie trwa od 30 minut do kilku godzin, w zależności od wielkości obiektu.

Dzięki wykorzystaniu ozonatora w szkole i przedszkolu można uzyskać:

  • Sterylne pomieszczenia bez wirusów, zarazków i bakterii różnego pochodzenia.
  • Dezodoryzacja – eliminacja nieprzyjemnych zapachów z jedzenia w jadalni i kuchni, a także ze specyficznego zapachu w toaletach. Szatnia to miejsca, w których gromadzą się również specjalne aromaty. Problem nie jest maskowany, ale rozwiązany.
  • Dezynfekcja pomieszczeń przed inwazją owadów (karaluchy, robaki, pająki, mrówki), które są nie tylko nieprzyjemne, ale są nosicielami niebezpiecznej mikroflory.
  • Wydalenie lub usunięcie gryzoni, które uwielbiają przedszkola i szkoły, za możliwość zaopatrzenia się w żywność.
  • Usuwanie pleśni pojawiającej się w pomieszczeniach o wysokiej wilgotności. Zarodniki poruszają się swobodnie w powietrzu i mogą osadzać się w drogach oddechowych, powodując alergie lub choroby.

Wybierając nowoczesną metodę dezynfekcji ozonem dla szkoły lub przedszkola, można zapomnieć o denerwującym zapachu chloru, dużej liczbie improwizowanych narzędzi i potrzebie kilkukrotnego mycia powierzchni. Po ozonowaniu wystarczy przewietrzyć pomieszczenie, aby zmniejszyć stężenie ozonu i poczuć świeżość.

Więcej na temat ozonatorów kwarcowych na stronie: https://ozonatory-kwarcowe.pl/