Nowe metody wydłużania rzęs

0
463

METODY WYKORZYSTYWANE W STYLIZACJI RZĘS

Przedłużanie rzęs jest współcześnie jednym z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych. Dosłownie to lekarstwo dla wszystkich kobiet, które natura niestety obdarzyła nieco słabszymi, cieńszymi rzęsami. To także świetna alternatywa dla osób ceniących wygodę lub po prostu nie mających czasu na codzienne malowanie rzęs. Dobrze wykonana stylizacja rzęs http://lashpoint.pl potrafi nie tylko przyciągnąć wzrok innych osób, ale również świetnie podkreśla nasze oczy http://lashpoint.pl/stylizacja-rzes. Odkryj pięć najpopularniejszych metod przedłużania rzęs.

Jakie rodzaje rzęs stosuje się w trakcie wykonywania zabiegu przedłużania?

Zasadniczo Istnieją trzy główne rodzaje rzęs:

  1. Naturalne rzęsy – wykonane z futra norek syberyjskich; lekkie i delikatne, dzięki czemu nie obciążają prawdziwych rzęs; mają podobną grubość i różnią się wyłącznie długością, oraz dają bardzo naturalny efekt. Przed nałożeniem rzęs należy upewnić się czy nie jesteśmy uczuleni na ten rodzaj materiału, gdyż może wywoływać alergię.
  2. Jedwabne rzęsy – wykonane z naturalnych protein jedwabiu, ich loki przypominają prawdziwe rzęsy; lekkie i delikatne, nie obciążają prawdziwych rzęs; mogą się marszczyć podczas snu, dlatego wymagają czesania specjalnym grzebieniem; ich ogromnym plusem jest to, że mając je nałożone możemy np. robić sobie makijaż, nosić soczewki, czy też pływać bez strachu.
  3. Rzęsy syntetyczne – mają najbardziej regularny kształt; wiele opcji grubości, długości i stopnia zwijania; nie mają działania alergennego; są jednak mniej elastyczne niż ich odpowiedniki i mają tendencję do plątania się.

METODY WYKORZYSTYWANE W STYLIZACJI RZĘS

  1. Metoda 1: 1

Przedłużanie rzęs metodą 1 do 1 polega na przymocowaniu dokładnie jednej sztucznej rzęsy do jej naturalnego odpowiednika. Brak bezpośredniego kontaktu ze skórą oka klienta zwiększa bezpieczeństwo zabiegu i zmniejsza ryzyko alergii na klej, która może się pojawić, gdy stylizacja jest źle przeprowadzona. Przedłużanie rzęs metodą 1: 1 można wykonać tylko na rzęsach dojrzałych, które znajdują się w ostatnim etapie ich wzrostu.

Procedurę powtarza się co około trzy do czterech tygodni. Jest to związane z naturalnym cyklem wypadania i wzrostu naturalnych rzęs. Procedura trwa zwykle około dwóch godzin, więc wymagana jest cierpliwość. Więcej informacji na temat tej metody w artykule: „Krok po kroku: przedłużanie rzęs metodą 1: 1”

  1. Metoda 2D

Przedłużanie rzęs metodą 2D, tj. 2: 1, polega na przyklejeniu dwóch sztucznych rzęs do jednej naturalnej rzęsy. Jedna z rzęs jest przyklejona jak w metodzie 1: 1, druga u podstawy naturalnej rzęsy. Ta metoda daje efekt wyższej gęstości. Wykorzystuje się głównie naturalne rzęsy z norek. Utrzymują się także do czterech tygodni.

  1. Metoda 3D

Przedłużanie rzęs metodą 3: 1, tj. trzy prawdziwe rzęsy z norek syberyjskich są przymocowane do jednej rzęsy, ponieważ są najlżejsze. Daje najbardziej spektakularne efekty – najwyższą gęstość i rozszerzenie. Częstotliwość powtarzania procedury jest taka sama jak w poprzednich metodach. Nasze naturalne rzęsy są jednak cięższe w tej metodzie.

  1. Metoda mieszana

Jest to połączenie wszystkich trzech opisanych powyżej metod. Profesjonalny stylista mocuje rzęsy w trzech kombinacjach, w zależności od wyglądu i stanu rzęs oraz zamierzonego efektu. W miejscu, w którym jest to potrzebne, przykleja jedną rzęsę, albo więcej – dwie lub trzy rzęsy. Daje to silniejszy efekt, ale harmonizuje się ze strukturą oka, dzięki czemu wygląda bardziej naturalnie.

  1. Metoda Blink & Go

Metoda zwana także Quick Lashes to ekspresowe przedłużanie rzęs. Cała procedura trwa do 30 minut. Efekt utrzymuje się krócej niż w poprzednich metodach – do dwóch tygodni. Ta metoda przedłużania rzęs jest idealna na specjalne okazje, takie jak wesela, sesje zdjęciowe, wieczorowe stylizacje i pokazy mody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here