Niezbędnik stylistki paznokci

0
619

Każda stylistka paznokci powinna wiedzieć jakie narzędzia są niezbędne do pracy. Dzięki nim wykona piękną stylizację, a jej klientki na pewno będą zachwycone efektami. Podane poniżej elementy wyposażenia oraz produkty powinny znajdować się w każdym gabinecie kosmetycznym zajmującym się stylizacją paznokci.

Produkty konieczne do rozpoczęcia pracy jako stylistka paznokci

Wiele pań rozpoczynających swoją pracę jako stylistka paznokci inwestuje w dobre lakiery hybrydowe. Nie jest to błąd, jednak na początku działalności nie potrzeba nam wielu kolorów do wyboru – często wybierany lakier hybrydowy ma raczej neutralny odcień. Wystarczy zakupić 20 kolorów z jednej marki na początek. Z kolei bardzo przydatny okazuje się być builder gel – żel budujący, za pomocą którego można z łatwością przedłużyć paznokcie.

Builder gel można dostać w kolorze przezroczystym, różowym lub lekko beżowym. W zależności od tego jak będzie wygladała końcowa stylizacja, można użyć białego lub różowego gelu budującego. Pod lakiery jasne polecane są nieco jaśniejsze i neutralne żele. Jeśli chcemy, by sam żel stał się bazą stylizacji, wtedy można nałożyć żel nieco bardziej różowy i widoczny. Stylistka powinna mieć co najmniej dwa żele o różnej gęstości, a także specjalny pędzelek do ich nakładania.

Oprócz żelu trzeba mieć również top, który zabezpiecza lakier hybrydowy przed matowieniem, a także primer pod lakier hybrydowy oraz olejek do skórek. Oczywiście nie można zapomnieć o środkach do dezynfekcji rąk oraz akcesoriach, takich jak pilniki o różnej sile ścierania oraz bloczki polerskie do paznokci.

Dobre lakiery hybrydowe do nie wszystko

Nie ma salonu kosmetycznego, który wykonuje usługę stylizacji paznokci bez takich urządzeń, jak lampa UV, pochłaniacz, frezarka oraz sterylizator. Na frezarce oraz lampie UV nie warto oszczędzać, ponieważ to dzięki nim praca stylistki paznokci jest znacznie łatwiejsza. Dobrej jakości lampa UV powinna utwardzać lakiery już w 30 sekund. Do frezarki należy pamiętać o zakupieniu frezów o różnych kształtach i wielkościach.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.