Najnowsze trendy a szkolenia dla fizjoterapeutów

0
623

Korzystne szkolenie dla fizjoterapeutów to takie, po którym już dzień później można rozpocząć pracę z nowymi metodami. Takie właśnie rozwiązania proponujemy wszystkim zainteresowanym fizjoterapeutom oraz masażystom. Oferujemy kompleksową wiedzą, dobre przygotowanie prowadzących oraz certyfikaty potwierdzające zdobyte umiejętności.

 

Najnowsze trendy a szkolenia dla fizjoterapeutów

Zdajemy sobie sprawę, że fizjoterapia jest dziedziną, która cały czas się rozwija. Każdego miesiąca pojawiają się nowe metody leczenia, nowe metody masażu, sprzęt, a to z kolei rodzi konieczność poszerzania wiedzy. Najlepiej robić to poprzez świetne szkolenia dla fizjoterapeutów. Nie są one ogólne, lecz dotyczą bardzo konkretnych zagadnień i dają dużą wiedzę praktyczną, możliwą do zastosowania od razu. Kursem, który wart jest szczególnej uwagi jest kurs NeuroLock. Obejmuje on swoją tematyką techniki poprawiania reaktywności nerwowo-mięśniowej. Trwa dwa dni i w czasie jego trwania prezentowane są liczne testy oraz sposoby na poprawę diagnozowania pacjenta, niezależnie czy to w czasie treningów, czy w gabinecie lekarskim. Dodatkowo kurs pomaga w dokładniejszym określeniu, które elementy układu ruchowego bądź nerwowego są nadmiernie obciążone i czy to one wpływają na pojawienie się bólu. Kurs NeuroLock jest dobrym wstępem do skorzystania z kursu Proprioceptive-Deep Tendon Reflex (P-DTR). Dzięki temu praktyczne szkolenia dla fizjoterapeutów tworzą spółną całość.

 

Wiedza i lepsza praca

Posiadane i oferowane przez nas szkolenia uzupełniają się wzajemnie oraz dopełniają wiedzę wyniesioną z pracy i studiów. Ma to wiele korzyści na co dzień. Od razu po powrocie ze szkolenia można przystąpić do wprowadzania nowej wiedzy do pracy z pacjentem. Można dzięki temu ocenić, jak reaguje na nową metodę i czy sprawdza się w jego przypadku. Oczywiście trzeba to robić z odpowiednim wyczuciem, aby nie pogłębić aktualnego urazu. Z kursów, które prowadzimy i które organizują także Katowice, mogą skorzystać także masażyści i trenerzy personalni. W ich przypadku wiedza o ludzkim ciele powinna być tak samo wysoka, jak u fizjoterapeutów. Wśród nowinek ze świata fizjoterapii na uwagę zasługuje kurs z manipulacji powięzi. Jest to technika manualna, która opiera się na uciskaniu albo masowaniu określonych punktów układu ruchowego. Jej twórca czerpał z biologii oraz z akupunktury.

 

W trosce o poszerzanie wiedzy

Fizjoterapeuci to często ludzie z pasją, podchodzący do swojej pracy z sercem i dlatego tak skuteczni w działaniu. Zdajemy sobie z tego sprawę. Takie osoby szczególnie zapraszamy na szkolenia dotyczące możliwości zwalczania bólu lub jego lepszej diagnostyki. Ideą szkoleń Neurorevolution jest pokazanie nowych metod zapobiegania bólowi oraz zwalczania nawrotów bólu w świeżych i starych urazach. W przypadku tej nowatorskiej metody pokazuje się, jak dbać o odcinek od szyi w górę, często zaniedbywany.

Nasze szkolenia są prowadzone przez profesjonalistów, często przez twórców nowych fizjoterapeutycznych trendów lub osoby prawidłowo przeszkolone. W zależności od zakresu wiedzy trwają jeden albo dwa dni, a po każdym jest wydawany certyfikat poświadczający zdobytą wiedzę. Ma on duże znaczenie i jest honorowany przez placówki fizjoterapeutyczne jako poważne poświadczenie umiejętności fizjoterapeuty. Najlepsze szkolenia dla fizjoterapeutów sprawiają, że praca jest niezmiennie ciekawa oraz przynosi dużą satysfakcję.