Najmodniejsze okulary zerówki w tym sezonie

0
1157

Zima to czas, kiedy trudniej nam znaleźć odpowiedni dodatek do naszej stylizacji. Wiekszość dodatków, które mamy jest albo niepraktyczna ze względu na temperaturę, albo schowana pod płaszczem. Z pomocą mogą nam przyjść okulary zerówki, które wyróżnią nas z tłumu.

Wiele młodych dziewczyn zakłada okulary zerówki, by wyróżnić się w okresie jesiennym i zimowym.
Dobór odpowiednich okularów jest dużo prostszy niż kilka lat temu, kiedy wybór był znacznie mniejszy, a ceny droższe. Jednak nie wszystkie dostępne na rynku modele są godne uwagi, a niektóre z nich w ogóle nie powinny się na nim pojawić. Które z nich należy wybrać?

Lenon i Harry Potter

Postaci Johna Lennona i Harrego Pottera przedstawiać nikomu nie trzeba, podobnie jak okularów, które są wizytówką tych postaci. Mimo, że John Lennon nosił ten sam kształt oprawki co Harry Potter, to jego okulary miały kolorowe soczewki. Jest to jedyna, ale zasadnicza wizualna różnica między nimi. Różnica w popularności jest jeszcze większa. Potterówki – bo tak nazywają się okulary bohatera filmu – są coraz bardziej popularne. W niektórych sezonach okulary te, były znacznie bardziej modne, niż aviatory i kocie oczy razem wzięte. Okulary w stylu Harrego Pottera, potrafią być dużo większe niż te, które oryginalnie miał bohater na nosie. Istnieje jeszcze jedna cecha, której co prawda okulary Pottera nie miały, ale w tych sklepowych może się znaleźć.
Dodatkowy urok
Możliwe, że zaskoczę tu czytelniczki i czytelników, ale jednym z najważniejszych parametrów, które bierzemy pod uwagę przy kupnie potterówek jest…. antyrefleks. Dlaczego? Część z Was mogłaby pomyśleć, że jest to związane z czytaniem, praktycznością, ale nie! Chodzi o estetykę. Zaskoczeni?
Okulary z antyrefleksem są bardzo pożadane, ponieważ oprócz oczywistych korzyści wynikających z wyraźniejszego obrazu, który widzą nasze oczy, to bardziej widoczne są też nasze oczy. Kobiety malują swoje oczy po to, by podkreślić swoją urodę, ale nic to nie da, jeśli nie będzie to widoczne. Dziewczyna w potterówkach wygląda więc bardzo modnie, elegancko, ale zarazem ma możliwość podkreslenia swojej urody. Wspomnę jeszcze, że dodatkowym atutem antyrefleksu jest kolor odbijającego się światła od powłoki. Korzyści z tym związane, to już temat na osobny artykuł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here