Manicure żelowy – trwała i mocna stylizacja

0
515

Branża stylizacji paznokci bardzo mocno się rozrasta. Ładne i zadbane dłonie są wizytówką każdej zadbanej kobiety.  Spośród wielu metod stylizacji paznokci, jedną z najbardziej trwałych pozostaje dalej metoda żelowa.

Zalety żelowej stylizacji paznokci

Żele do paznokci wyróżniają się wieloma zaletami na tle innych produktów. Należą do nich:

 • trwałość (od 4 do 6 tygodni),
 • sprężystość i jednoczesna twardość (dzięki tym cechom paznokcie są odporne na działanie sił mechanicznych, uderzenia, wodę, nie pękają i nie kruszą się),
 • odporność termiczna (paznokcie nie miękną na skutek działania wysokich temperatur)
 • szerokie możliwości stylizacji,
 • możliwość wykonania znacznego przedłużenia paznokci, większego niż w przypadku hybrydy,
 • łatwość pracy z produktem (żel samopoziomujący sprawia, że nie musimy tracić czasu na opracowywanie płytki, by uzyskać pożądaną krzywiznę paznokcia),
 • elastyczność utwardzania (żel led do paznokci pozwala skrócić czas pracy)
 • ekonomia czasu pracy (pozwalają na to żele led).

Paznokcie żelowe – czy można je wykonać w zaciszu domowym?

Rozwój różnych rodzajów produktów do stylizacji paznokci pozwolił na udostępnienie ich do użytku zwykłym osobom, które pragną same zadbać o swe piękno. Przykładem są żele led. Pozwalają one nie tylko skrócić czas utwardzania produktu, ale również korzystać z jednej lampy. Jest to bardzo dobre ułatwienie dla kobiet, które posiadają jedynie lampy led i lubią szybkie hybrydowe zdobienia. Tym samym można śmiało stwierdzić, iż żele led lubią się z lakierami hybrydowymi. Taki stan rzeczy pozwala na wykorzystanie produktów, które już w domu posiadamy.

Jak wygląda wykonanie paznokci żelowych przy wykorzystaniu żelu led?

 1. Przygotowanie skórek. Dla początkujących najlepszą opcją jest ich odsunięcie przy użyciu patyczka z drzewa pomarańczowego. Wtedy nie ma ryzyka uszkodzenia macierzy paznokcia.
 2. Przygotowanie płytki paznokci. Ta czynność polega na opiłowaniu paznokci do uzyskania zadawalającej długości i kształtu, które mają być jednakowe.
 3. Przygotowanie paznokci pod żel. Przy pomocy bloku polerskiego wygładzamy ich powierzchnię. Oczyszczamy z pyłu szczoteczką. Nakładamy primer bezkwasowy.
 4. Nakładamy żel. Przy pomocy pędzelka nakładamy kulkę żelu na paznokieć, rozprowadzamy i w celu uzyskania samopoziomowania odwracamy dłoń o 180 stopni. Teraz działa za nas grawitacja.
 5. Utwardzanie żelu według zaleceń producenta.
 6. Zdobienie.
 7. Nałożenie topu.

Jak widać wykonanie stylizacji na żelowej bazie led jest jak najbardziej możliwe do wykonania w domu. Daje to komfort zawiadywania swoim czasem i uwalnia od długiego czekania na wizytę w salonie kosmetycznym.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.