Manicure hybrydowy – jak go wykonać?

0
119

Piękne paznokcie marzą się każdej kobiecie, chociaż nie raz okazuje się, że utrzymanie ich w idealnym stanie jest trudne. Lakier zdziera się, rysuje i odpryskuje w trakcie codziennych czynności. Rozwiązaniem na utrzymanie pięknego manicure przez dłuższy czas są lakiery hybrydowe, które mają wyższą odporność na uszkodzenia mechaniczne i są trwalsze. W końcu dłonie są wizytówką człowieka, więc warto zadbać o ładnie prezentujące się paznokcie.

Czym wyróżnia się lakier hybrydowy?

Tym, co wyróżnia lakiery hybrydowe jest fakt, że w przeciwieństwie do klasycznych lakierów potrzebują one utwardzenia pod specjalną lampą uv. Inaczej zwyczajnie nie wyschną i lakier będzie się rozmazywał. Ten typ lakieru jest czuły na promieniowanie świetlne, dlatego można go utwardzać za pomocą lampy ledowej lub uv.

Jak wykonać manicure hybrydowy – krok po kroku

Wykonanie hybrydowego manicure’u jest bardziej czasochłonne niż pomalowanie paznokci zwykłym lakierem. Nie trzeba czekać aż lakier sam wyschnie, ale konieczne jest przygotowanie odpowiednio płytki paznokcie do położenia lakieru.

Najpierw należy zatrzeć płytkę paznokcia za pomocą kosmetycznego bloczku polerskiego oraz odsunąć skórki. Trzeba nadać kształt paznokciom, jaki nas interesuje. Następnie trzeba oczyścić powierzchnię i ją odtłuścić z użyciem acetonu.

Przechodząc do malowania należy wpierw położyć bazę, a dopiero następnie kolor. Zazwyczaj wystarcza jedna warstwa koloru, gdyż lakiery hybrydowe są dobrze kryjące w większości przypadków. Ważne jest, by robić to dokładnie i ostrożnie, a warstwa lakieru była maksymalnie cienka. Zbyt gruba warstwa może spowodować, że lakier będzie się rozlewał i zostanie nierówno utwardzony. Każdą warstwę hybrydowego lakieru należy utwardzić pod specjalną lampą UV.

Utwardzanie każdej warstwy trwa około dwie minuty. Na koniec po kolorze i zdobieniach zostaje nałożona warstwa utwardzacza, by efekt był lepszy, a płytka bardziej błyszcząca. Manicure hybrydowy utrzymuje się 2-3 tygodnie, a następnie trzeba go zdjąć i odżywić płytkę paznokci.