Liposukcja ultradźwiękowa – szczupła sylwetka na wyciągnięcie ręki

0
493
Miejscowa otyłość to przypadłość, z którą zmaga się coraz więcej kobiet i mężczyzn. Takie osoby, mimo prawidłowej masy ciała, mają problem z tkanką tłuszczową gromadzącą się w określonych miejscach, np. na brzuchu. Liposukcja ultradźwiękowa to niezawodny sposób na pozbycie się miejscowej otyłości i nadanie sylwetce proporcjonalnych kształtów. Co warto wiedzieć o tym zabiegu?

Liposukcja ultradźwiękowa – alternatywa dla tradycyjnej liposukcji

Liposukcja to zabieg wykonywany od lat. Współczesne metody różnią się jednak od tradycyjnej liposukcji. Są przede wszystkim mniej inwazyjne, dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii, takich jak ultradźwięki. Liposukcja ultradźwiękowa (kawitacyjna) pozwala na zemulgowanie tłuszczu, dzięki czemu można go szybciej i łatwiej odessać. Klasyczna liposukcja polega na bezpośrednim odessaniu tkanki tłuszczowej, bez jej wcześniejszego upłynnienia, przez co zabieg ten jest dużo bardziej inwazyjny.

Liposukcja ultradźwiękowa jest równie skuteczna, jak klasyczna, a wiąże się z dużo mniejszym ryzykiem powikłań. Nie wymaga zastosowania narkozy, a okres rekonwalescencji jest stosunkowo krótki i niewymagający.

Innowacją w przypadku liposukcji kawitacyjnej jest też możliwość ponownego zastosowania około 90% odessanego tłuszczu. Tkankę wykorzystuje się do wypełniania ubytków tkankowych bądź powiększania niektórych części ciała, np. ust, biustu czy pośladków. Zabieg przeszczepu tkanki tłuszczowej nazywany jest lipotransferem lub lipofillingiem.

Jak wygląda odsysanie tłuszczu przy pomocy ultradźwięków?

Przed zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja lekarska. Specjalista pyta o stan zdrowia pacjenta i zaleca wykonanie odpowiednich badań, aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania. Informuje również o przebiegu zabiegu i rekonwalescencji.

Liposukcja ultradźwiękowa wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym. W szczególnych przypadkach stosuje się znieczulenie ogólne (narkozę). Poprzez drobne nacięcie w skórze w miejsce zabiegowe zostaje wprowadzona sonda emitująca ultradźwięki. Wiązka energii kawitacyjnej oddziałuje bezpośrednio na komórki tłuszczowe, oddzielając je od tkanek okalających. Rozbijanie tkanki tłuszczowej ultradźwiękami pozwala na przeprowadzenie liposukcji bez naruszania pobliskich nerwów, naczyń krwionośnych czy tkanki łącznej. Cała procedura trwa od 2 do 5 godzin, w zależności od wielkości wyszczuplanego obszaru.

Rekonwalescencja po zabiegu liposukcji ultradźwiękowej trwa około 14 dni. W pierwszych dniach występują jedynie lekkie opuchnięcia, które szybko znikają, a ranki pozabiegowe ograniczają się do kilkumilimetrowych punktowych śladów po wprowadzeniu kaniuli. Bardzo ważne jest noszenie ubranka uciskowego oraz wykonywanie masaży limfatycznych. Pierwszy masaż powinien odbyć się już na drugi dzień po zabiegu, a kolejne co najmniej 2-3 dni później (zalecana jest seria minimum 10 masaży). Ubranko uciskowe zakładane jest bezpośrednio po zabiegu i trzeba je nosić przez okres 4-6 tygodni.

Liposukcja ultradźwiękowa – efekty i bezpieczeństwo

Jak zaznaczają eksperci z warszawskiej Kliniki Miracki, liposukcja kawitacyjna to zabieg dedykowany osobom, które mimo wielu starań (treningów i wyrzeczeń dietetycznych), nie mogą pozbyć się opornej tkanki tłuszczowej z takich miejsc, jak brzuch, uda, łydki, ramiona, a nawet podbródek czy piersi u mężczyzn (tzw. ginekomastia). Dzięki zastosowaniu ultradźwięków i odessaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej możliwe jest trwałe wyszczuplenie tych miejsc. Dodatkowym efektem liposukcji ultradźwiękowej jest zjawisko obkurczenia i ujędrnienia skóry, które nie występuje przy klasycznych metodach odsysania tłuszczu.

Bezpieczeństwo zabiegu, szybki powrót do aktywności oraz mała inwazyjność to niekwestionowane zalety liposukcji ultradźwiękowej. Podczas zabiegu nie dochodzi do uszkodzenia nerwów czy naczyń krwionośnych, co minimalizuje ryzyko powikłań.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat liposukcji i lipotransferu, zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.