Lecznicza dieta

0
867

Jesteś tym, co jesz – tak głosi popularne hasło. Jest w nim bardzo wiele prawdy, bowiem pokarmy jakie spożywamy mogą mieć kolosalny wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie i wygląd. Medycyna naturalna przychodzi z pomocą osobom, które chcą utrzymać prawidłową sylwetkę, zachować dobre zdrowie lub zrzucić zbędne kilogramy.

 

Dieta a samopoczucie

Szybkie tempo życia, stres i niezdrowa, przetworzona żywność to często codzienność wielu z nas. Pozbawiony odpowiedniej uwagi i troski organizm staje się obciążony toksynami i zakwasza się, co początkowo prowadzi do obniżenia poziomu energii i gorszego samopoczucia, by następnie przerodzić się często w poważniejsze schorzenia i choroby. Jakość i wartości odżywcze dostarczanych organizmowi pokarmów znacznie może wpłynąć na procesy metaboliczne, wydzielanie hormonów, skład krwi, budowę błon i innych elementów komórkowych czy gęstość kości. W rzeczywistości całościowy stan zdrowia organizmu jest w ogromnej mierze zależny od sposobu odżywiania. Sztuczne, chemiczne dodatki do żywności, pestycydy i metale ciężkie zalegają w ciele, stopniowo pogarszając stan zdrowia człowieka. Pożywienie może też wpływać na epigenom,  czyli zestaw substancji specyficznych dla każdego organizmu, które mają zdolność przyłączania się do genów i wpływania na ich aktywność. Na szczęście medycyna naturalna jest w stanie dzięki przeprowadzonej pod okiem specjalisty diety oczyszczającej przywrócić witalność i doskonałe samopoczucie.

 

Jeśli chcesz schudnąć

Otyłość i nadwaga to schorzenia powodowane najczęściej przez niezdrowe odżywianie i spożywanie nadmiernej ilości kalorii. Niezdrowe przyzwyczajenia i brak silnej woli sprawiają, że pomoc dietetyka jest w tych wypadkach wręcz nieoceniona. Ciężko jest samemu realnie ocenić swoje zapotrzebowanie na pokarmy, ich wartość kaloryczną czy zawartość witamin czy mikroelementów. Jeśli borykasz się z problemem nadwagi warto jest skonsultować się z lekarzem dietetykiem, który pomoże odpowiednio dobrać dietę do Twojego wieku oraz stanu zdrowia. Konsultacja specjalisty może pomóc nam w  ominięciu wielu pułapek czyhających na drodze do wymarzonej wagi oraz pomoże uniknąć niedoborów składników odżywczych i efektu jo-jo, którymi często kończą się samodzielne próby walki z nadprogramowymi kilogramami.

 

Jeśli chcesz zachować sylwetkę i zdrowie

Z dietetykiem warto skonsultować się nie tylko w przypadku problemu nadmiernych kilogramów – wpływ jedzonych pokarmów może mieć również efekty w postaci chorób lub dolegliwości również u osób naturalnie szczupłych. Dietetyk może pomóc w wypracowaniu prawidłowych zwyczajów dietetycznych, dobierze jadłospis bogaty w witaminy i mikroelementy, których może Ci brakować oraz pozwoli na jak wypracowanie sposobów dbania o zdrowie, aby jak najdłużej cieszyć się dobrym zdrowiem i zdrową sylwetką. Również jeśli wcześniej miałaś/eś problemy z nadmiernymi kilogramami i udało Ci się je zrzucić warto nadal pozostawać w kontakcie z lekarzem dietetykiem, który poprowadzi Cię przez drogę utrwalenia efektów odchudzania i pozwoli uniknąć efektu jo-jo.