Kuchnia indyjska na wynos nie tylko w Bombaju

0
285

To, że obecnie możemy zamawiać jedzenie inspirowane kuchnią z dowolnego miejsca na świecie nikogo nie dziwi. W branży gastronomicznej znajdziemy lokale serwujące przeróżne potrawy z odległych zakątków świata, a kuchnia orientalna zdecydowanie cieszy się dużą popularnością. W tym wciąż zdecydowanie w czołówce pozostaje kuchnia japońska i kuchnia indyjska na wynos.

Dlaczego indyjskie smaki są tak lubiane?

W zasadzie na popularność kuchni indyjskiej wpływa wiele czynników. Po pierwsze, kuchnia indyjska jest różnorodna, jak same Indie. Oferuje smaki ostre, słone, słodkie, więc każdy znajdzie w niej coś dla siebie. W dodatku cechuje ją duża ilość przypraw i wyraziste smaki. Dania kuchni indyjskiej są także pożywne, ponieważ posiłek ma zapewnić energię na cały dzień.

Przed zamówieniem warto zapoznać się ze składem dania i produktami alergennymi, ponieważ dania hinduskiej zawierają różnorodne składniki i przyprawy. Mogą w nich występować orzechy, mleko kokosowe, soja i temu podobne – są to składniki popularne wśród alergenów.

O czym pamiętać zamawiając dania hinduskie?

Kuchnia indyjska z dostawą do domu to dobry wybór zarówno na szybki posiłek, obiad dla rodziny, jak i na imprezę w klimacie hinduskim. Jednak przy zamawianiu warto mieć kilka rzeczy na uwadze.

Po pierwsze, należy pamiętać o skali ostrości. Najczęściej przy zamówieniu trzeba podać, czy danie ma być łagodne, średnio ostre czy bardzo ostre. Jeżeli nie podamy takiej informacji restauracji to możemy przez przypadek otrzymać zbyt ostre w smaku danie, które nie będziemy w stanie zjeść. Należy także pamiętać, że ze względu na bogatą mieszankę przypraw w potrawach hinduskich, są one najczęściej intensywne w smaku.

Należy także mieć na uwadze, że restauracje hinduskie często oferują samo danie, czyli sam sos z mięsem czy dodatkami. Oferta nie obejmuje w wielu przypadkach ryżu – najczęściej trzeba go dobrać osobno za dopłatą. Jeżeli nie została podana informacja o tym, że danie serwowane jest z ryżem to oznacza, że należy go domówić. Można także przygotować sobie ryż w domu samodzielnie i połączyć z zamówionym daniem.