Kąpiel dziecka – nie taka straszna jak ją malują!

0
592

Kąpiel Maluszka to jeden z najbardziej stresujących rytuałów dla przyszłych rodziców. Sami rodzice mają sporo obaw, jak zrobić to dobrze, a dodatkowym zapalnikiem staje się dziecko, które okazuje swoją niechęć, buntuje się i nie czuje się w wanience komfortowo. Wobec tego jak uczynić to zajęcie spokojnym i odprężającym dla obu stron?

Temperatura!

Tak, tak, najważniejsze elementy, są zawsze najbardziej banalne. Należy zadbać o to by temperatura wody, jak i powietrza była dla Malucha optymalna. Tak by woda nie była za gorąca, ale i powietrze na zewnątrz nie za zimne. Wypośrodkowanie obu tych temperatur na pewno wpłynie uspokajająco na Malucha

Akcesoria!

Przed włożeniem dziecka do wanienki zadbaj o wszystkie potrzebne Wam akcesoria i o ich miejsce – tak by można było po nie swobodnie sięgnąć, kiedy jedną ręką podtrzymujesz dziecko. Przydadzą Wam się tetrowe pieluszki, miękki ręcznik, waciki, antyalergiczne płyny do mycia, sól fizjologiczna (świetnie się sprawdzi przy przemywaniu oczu), pałeczki z watą, myjka, oliwka i świeże ubranie na zmianę. Kosmetyki do kąpieli i różne akcesoria należy ułożyć w pobliżu wanienki. Woda do kąpieli noworodka powinna być przegotowana – z czasem można używać zwykłej. Zanim włożysz dziecko do wanienki, oceń temperaturę wody, zanurzając w niej łokieć.

No to kąpiemy!

W wanience ułóż dziecko na swoje ręce – pod pośladki malucha podłóż prawą rękę i podtrzymuj lewą kark i główkę dziecka. Trzymaj niemowlę za lewe ramię swoją lewą dłonią i stopniowo zanurzaj dziecko w wanience. Gdy pupa malucha będzie oparta o dno naczynia, wyjmij prawą rękę i opłukuj nią skórę dziecka. Na początku zmyj z głowy dziecka szampon, uważając, by woda nie dostała się do jego uszu lub oczu. Pierwsze kąpiele noworodka bywają trudne dla rodziców i dziecka. Maluch potrzebuje czasu, by oswoić się z nowymi bodźcami, dlatego na początku reaguje płaczem i napięciem. Świetnie sprawdzi się wanienka shnuggle. Wanienka shnuggle to rozwiązanie dla nowoczesnych rodziców, ceniących sobie wysoką funkcjonalność, bezpieczeństwo i komfort swojego dziecka.

Innowacyjność wanienki Shnuggle polega na wyjątkowo kompaktowej formie, która zapewnia funkcjonalność tradycyjnej wanienki, a jednocześnie ogranicza ilość zajmowanego miejsca. W wanience Shnuggle jeden rodzic, sam bez pomocy może bezpiecznie i wygodnie wykąpać dziecko.