Jaki wybrać materiał na prześcieradło dla niemowląt?

0
281

Zadbanie o wygodę dziecka podczas snu to temat, który można rozpatrywać w różny sposób. Ważne jest odpowiednie łóżeczko, materac, wygodna pościel, komfortowa piżamka oraz odpowiednia temperatura w pokoju. Podobnych czynników, które mają wpływ na komfort podczas snu jest z pewnością jeszcze wiele. W niniejszym artykule skupiamy się na tym z jakiego materiału powinno być prześcieradło dla maluszka.

Jersey, Frotte a może naturalna bawełna lub bambus?

Poszukując prześcieradła trzeba przede wszystkim skupić się na jakości materiału. Najczęściej wybierane są prześcieradła z bawełny a także z tkaniny frotte lub jersey.

Jersey to miękki i przyjemny w dotyku materiał, który dobrze się sprawdza w łóżeczkach dla niemowląt w szczególności w cieplejsze pory roku. Jersey ceniony jest za to, że się nie gniecie i nie trzeba go pracować. Co więcej, jersey to na tyle solidny materiał, że nawet po kilku praniach powinien prezentować się jak nowy.

Z kolei Frotte to rozwiązanie dobre na zimniejsze noce. Frotte jest grubym materiałem, który zapewnia dobrą izolację cieplną. Poza tym, nie da się nie zauważyć, że frotte to bardzo mięciutki i przyjemny materiał, na którym maluszek będzie mógł spać zachowując wysoki komfort.

Bawełna to rozwiązanie polecane dla tych, którzy cenią sobie wytrzymałość i przewiewność. Bawełna to naturalny, delikatny materiał, który nie uczula i nie wywołuje podrażnień, dlatego bawełna uchodzi za bezpieczne rozwiązanie dla niemowlęcej skóry. Minusem bawełny jest konieczność prasowania, bo jest to materiał, który łatwo ulega zagnieceniu.

Kolejnym zdecydowanie wartym rozważenia materiałem jest bambus. Jest to naturalne i antyalergiczne rozwiązanie, które zapewnia wyjątkowy komfort podczas snu. Świetnie sprawdzają się prześcieradła bambusowe dla dzieci, które są wykonane z mieszanki bawełny z bambusem.

Podsumowanie – na co się zdecydować?

Podsumowując, naturalnym i najbardziej oczywistym wyborem są prześcieradła bawełniane dla dzieci wyprodukowane ze stuprocentowej bawełny lub z domieszką naturalnego bambusa, jednak popularność naturalnych pościeli spada ze względu na tańsze zamienniki. Dostępne na rynku sztuczne alternatywy oferują również godną rozważenia jakość i nieźle się sprawdzają. Jeśli jednak budżet na to pozwala to warto zastanowić się nad poszukaniem w pełni naturalnego rozwiązania.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.