Jak wzmocnić i przedłużyć paznokcie – wybierz żel dla siebie

0
538

Marzysz o eleganckich, długich paznokciach? Wydaje Ci się, że Twoje są zbyt krótkie? Uważasz, że są miękkie, delikatne, łatwo się łamią i szybko kruszą? Idealnym rozwiązaniem Twoich problemów jest żel budujący. To produkt, który pozwoli Ci jednocześnie wzmocnić i przedłużyć płytkę, a w razie potrzeby, nawet naprawić złamany paznokieć.

LED czy UV?

Na początku można się nieco pogubić, bo oznaczenia żeli kojarzą się raczej ze sklepem z elektroniką niż z salonem kosmetycznym. Ale jest to skojarzenie bardzo słuszne. LED lub UV oznacza bowiem lampę, do której przeznaczony jest dany produkt. Zasada jest prosta: zel led jest bardziej uniwersalny. Utwardzisz go zarówno w lampach LED, jak i UV. Natomiast zele uv wyschną tylko w lampach UV. Żele UV są jednak uznawane za twardsze.

Zanim zaczniesz – kilka przydatnych wskazówek

  • Pierwsza warstwa żelu budującego powinna być bardzo cienka – dzięki temu żel lepiej przyczepi się do paznokcia.
  • Zanim wysuszysz paznokcie w lampie, potrzymaj przez chwilę dłoń opuszkami palców ku górze. W ten sposób żel pięknie się uformuje, a dodatkowo nie zalejesz skórek. Wystarczy 30 sekund.
  • Planujesz neonowy manicure? Wybierz biały żel budujący. Pięknie podkreśli kolor Twoich paznokci.
  • Żeby osiągnąć najlepszy efekt, wybieraj naturalne, jasne kolory, które pomogą ukryć naturalne przebarwienia.
  • Naprawdę dobry produkt będzie miał właściwości samopoziomujące. Oznacza to, że sam idealnie ułoży się na paznokciu tworząc równą, gładką powierzchnię.
  • Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z przedłużaniem paznokci, unikaj żeli typu „galaretka”. Wprawdzie ich gęsta konsystencja zapewnia czyste skórki, ale uzyskanie nimi idealnego kształtu płytki jest znacznie trudniejsze.
  • Masz niewiele czasu? Rozważ kupno żelu jednofazowego. Żel uv led tego typu zastąpi Ci i bazę, i top.
  • Jeżeli zdecydujesz się na żel UV, pamiętaj, że jego użycie może się wiązać z delikatnym uczuciem pieczenia podczas suszenia w lampie. To całkowicie naturalne. Żel uv do paznokci właśnie w taki sposób idealnie łączy się z płytką.

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.