Jak ułatwić życie niepełnosprawnym i przewlekle chorym osobom?

0
146
Grafika pobrana ze strony https://www.prolifter.pl/podnosniki-wannowe-c-6_37.html po uzgodnieniu za pomocą wiadomości email.

Osoby, które borykają się z przewlekłymi problemami zdrowotnymi lub niepełnosprawnością często mają różne problemy natury technicznej by normalnie funkcjonować. Zdrowy człowiek te czynności wykonuje automatycznie nawet nie analizując tego, że są osoby, którym może sprawiać to wiele trudności. Opiekunowie osób niepełnosprawnych i przewlekle chorych, którzy szukają rozwiązań ułatwiających higienę swoich podopiecznych z artykułu dowiedzą się o rozwiązaniu, które może ułatwić życie.

Higiena to podstawa

Czynności higieniczne to podstawa, która dotyczy każdego człowieka, ale co w przypadku osób, które same nie są w stanie wejść do wanny i się wykąpać? Z pomocą przychodzą podnośniki wannowe, które ułatwiają higienę osób schorowanych, niepełnosprawnych czy starszych. To urządzenie przeznaczone do użytkowania w wannie, która daje komfort umycia chorej osoby bez konieczności jej stania oraz wchodzenia i wychodzenia z wanny. Taki podnośnik gwarantuje bezpieczeństwo i komfort dla osoby opiekującej się schorowaną osobą. Atutem tego rozwiązania jest to, że podnośniki wannowe są dofinansowywane i mogą być nabyte przez seniorów i osoby, które wymagają szczególnej pielęgnacji.

Działanie podnośnika wannowego

Podnośniki wannowe wyróżniają się łatwością obsługi. Można samodzielnie je składać i rozkładać, wystarczy umieścić je w wannie i rozłożyć. Nie wymaga użycia siły jest zdalnie sterowany za pomocą pilota. Podnoszenie i opuszczanie urządzenia, odbywa się elektrycznie, co ułatwia pracę opiekunowi w higienie podopiecznego. Jeśli osoba starsza lub chora jest na tyle sprawna, że da radę sama usiąść na podnośnik to może nim sterować samodzielnie i wziąć kąpiel bez konieczności samodzielnego wchodzenia i wychodzenia z wanny. Podnośniki wannowe są wyposażone w nóżki antypoślizgowe, dzięki którym podnośnik przytwierdza się do dna wanny i jest stabilny. Przyssawki zwiększają bezpieczeństwo użytkowania tego urządzenia i są tak dopasowane, że pasują do każdego rodzaj wanien.

Dzięki podnośnikom wannowym łatwiej zadbać o higienę bez konieczności dźwigania osoby niepełnosprawnej czy przewlekle chorej. Pojawienie się na rynku takich urządzeń znacznie poprawia komfort zarówno samej osoby chorej jak i opiekuna, którego urządzenie odciąża od konieczności dźwigania bliskiej osoby.

Więcej na temat podnośników wannowych można przeczytać na https://www.prolifter.pl/