Jak się umówić z fryzjerem na powrót do naturalnego koloru włosów?

0
259

Jeśli już znudził Ci się Twój farbowany kolor włosów i chcesz wrócić do swojego naturalnego koloru to niestety, ale wymaga to trochę czasu i z reguły niewielkiej (ale jednak!) ingerencji fryzjera. Jak się umówić z fryzjerem na powrót do naturalnego koloru włosów?

Domowe sposoby na powrót do naturalnego koloru włosów

Do naturalnego koloru możesz wracać w sposób nomen omen „naturalny”, czyli po prostu zaprzestać farbowania. Sprawa wydaje się bardzo prosta jednak niestety wiąże się z pojawieniem się mało estetycznych odrostów. Dlatego też nieco bardziej rekomendowanym sposobem jest pofarbowanie włosów na kolor bliski naturalnemu. Poza tym rekomenduje się nieco podciąć włosy (co najmniej same końcówki) dzięki czemu powinny szybciej odzyskać swój naturalny odcień. Jeśli chcemy proces ten przyspieszyć jeszcze bardziej to można spróbować rozjaśnić włosy za pomocą różnych płukanek. Produkty tego typu powinniśmy bez problemu znaleźć w drogeriach. Znane są też domowe metody np. płukanka z rumianku, cytryny oraz szałwii.

Wizyta u fryzjera w celu powrotu do naturalnego koloru włosów

Jeśli domowe sposoby nie brzmią zbyt przekonywująco i do tego chcemy powrócić do naturalnego koloru włosów w szybki i skuteczny sposób to możemy poprosić o pomoc fryzjera. Jednym z sposobów dostępnych w gabinetach fryzjerskich jest zabieg dekoloryzacji, który polega na ściągnięciu barwników z włosów. Skuteczność takiego zabiegu można uznać za całkiem niezłą.

Tego typu zabieg raczej nie jest wykonywany w salonach fryzjerskich „od ręki” (bez wcześniejszego umówienia wizyty), dlatego należy się umówić z odpowiednim wyprzedzeniem. W tym celu można zadzwonić do wybranego salonu lub wykorzystać system rezerwacji do salonu fryzjerskiego . Wykorzystanie systemu rezerwacji bardzo ułatwia proces zarezerwowania wizyty. Na szczęście coraz częściej takie rozwiązania jak kalendarz online są widywane w nowoczesnych salonach fryzjerskich.