Jak radzić sobie z leczeniem blizn po trądziku?

0
129

Efektem mocnego trądziku są blizny, które jak wiadomo nie wyglądają zbyt estetycznie. W niniejszym artykule przedstawiamy na jakie zabiegi przeciwko bliznom po trądziku możemy liczyć odwiedzając salon medycyny estetycznej. Przedstawiane metody to derpamen, laseroterapia oraz karboksyterapia.

Blizny po trądziku – jak można sobie z nimi radzić?

Szacuje się, że nawet 90% nastolatków spotyka problem trądziku. Wiele osób wiek nastoletni ma za sobą, jednak wspomnienie z tamtego czasu zostaje w postaci blizn potrądzikowych. Dla wielu osób taki stan rzeczy jest prawdziwym utrapieniem i konieczna jest wizyta w salonie medycyny estetycznej. Należy wiedzieć, że szybsze leczenie blizn po trądziku daje lepsze efekty dlatego nie należy czekać zbyt długo z wizytą u dermatologa.

W walce z bliznami potrądzikowymi rekomendowane jest połączenie kilku metod. Obecnie bardzo skuteczną metodą jest połączeniu dermapenu, kwasu hialuronowego oraz laseru frakcyjnego.

Dermapen

Dermapen to mezoterapia mikoigłowa, która polega na wykonaniu małych nakłóć za pomocą których wprowadzane są w głąb skóry substancje lecznicze (między innymi witaminy A,C,E, peptydy, kwas hialuronowy oraz wyciągi z roślin). Dermapent o urządzenie pozwalające automatycznie nakłuć skórę z dużą skutecznością. Efekty takiej terapii są widoczne już po pierwszym użyciu. Zabieg tego typu można także wykonać wykorzystując osocze bogatopłytkowe pochodzące ze skóry pacjenta.

Laseroterapia

Laseroterapia to jeden ze sposobów na leczenie blizn potrądzikowych. Za pomocą laseru usuwane są zewnętrzne warstwy skóry, które potem się regenerują tym samym niwelowane są zmiany potrądzikowe i powierzchnia skory jest wyrównywana. Przy okazji stymulowana jest produkcja kolagenu, co poprawia ukrwienie skóry.

Karboksyterapia

Jest to metoda wykorzystująca możliwości dwutlenku węgla. Gaz jest wstrzykiwany do tkanek, które potrzebują odbudowy. W efekcie następuje wzrost przepływu krwi, tlenu oraz składników odżywczych. Procesy gojenia zaczynają działać intensywniej i dochodzi do produkcji nowych włókien kolagenowych.