Jak przygotować ziołową kąpiel dla urody?

0
611

Przez wieki kąpiele ziołowe były wykorzystywane do celów terapeutycznych lub kosmetycznych. Egipcjanie dobrze wykorzystali terapeutyczną kąpiel ziołową. Mówi się, że Kleopatra kąpała się w mleku, a kwiaty z ziół – aby skóra była gładka i wilgotna. Rzymianie mieli wspólnoty ziołowe, prekursorów nowoczesnego spa. W ścisłych wierzeniach żydowskich kobiety używają wspólnej kąpieli ziołowej, aby oczyścić swoje ciało po menstruacji. Kąpiele ziołowe mają wiele zalet w celach terapeutycznych, ale dodatkową korzyścią jest relaksująca kąpiel ziołowa. Oto kilka wskazówek dotyczących ziołowych kąpieli.

Najlepiej poczekać dwie godziny po zjedzeniu. Byłoby wspaniale, gdybyś mógł wziąć to przed śniadaniem, ale ponieważ nasze życie jest tak zajęte, bardziej praktyczne jest zabranie ze sobą ziołowej kąpieli przed pójściem spać. Ważna jest temperatura kąpieli ziołowej. Nie ma jednej właściwej temperatury; to zależy od tego, co lubisz. Nigdy nie bądź zbyt gorący lub zbyt zimny. Podczas namaczania możesz dodać więcej ciepłej wody w razie potrzeby. Upewnij się, że jesteś w dobrze wentylowanym pomieszczeniu, w którym nie ma przeciągów. Najlepiej wydostać się z wanny po ochłodzeniu wody.

Zadbaj o nastrój pokoju, zapalając świece i grając kojącą muzykę. Po wyschnięciu możesz iść spać i dobrze się wyspać. Staraj się brać te lecznicze kąpiele ziołowe co najmniej trzy razy w tygodniu. Nie zaleca się, aby słabi i niedołężni korzystali z wanny. Jeśli masz problemy z poruszaniem stawami, nie zaleca się korzystania z kąpieli ziołowych.

Kąpiele ziołowe są dobre na wiele dolegliwości, w tym zapalenie stawów, napięcie lub stres, zaparcia. Jest wielu aromaterapeutów, którzy zamiast ziół używają olejków eterycznych, ale nie ma dowodów, że jeden jest lepszy od drugiego.

Nie ma również twardej zasady jakiego rodzaju zioła używasz. Załączam standardowy przepis, ale eksperymentuj z własnymi przepisami i ziołami.

Istnieją dwa sposoby przygotowania kąpieli ziołowej. Jedną z metod jest wykonanie infuzji; po prostu strome około pół szklanki zioła lub ziół w dwóch filiżankach wrzącej wody przez dziesięć do dwudziestu minut. Drugim sposobem jest wypełnienie porowatej torby lub użycie starej pończochy, aby umieścić zioła. Zawiesić worek nad czopem, aby woda przepłynęła przez wannę. Aby uzyskać silniejszą kąpiel, możesz użyć obu metod. Użyj świeżych ziół, aby uzyskać jak największą korzyść.

Innym korzystnym pomysłem na kąpiele są sole do kąpieli. Ale nie kupuj drogich zestawów podarunkowych, sam twórz sole. Robiąc je w domu, można zaoszczędzić co najmniej pięćdziesiąt procent, a w niektórych przypadkach nawet więcej.

Baw się eksperymentując z ziołami i korzystaj z zalet kąpieli ziołowych.