Jak pozbyć się niechcianych włosków raz na zawsze

0
584
depilacja laserowa warszawa

Czy wiesz, że depilacja laserowa to najbardziej popularny zabieg z zakresu medycyny estetycznej? Kobiety na całym świecie dosłownie oszalały na punkcie możliwości pozbywania się niechcianego owłosienia z różnych partii ciała. Co więcej, gabinety medycyny estetycznej coraz częściej przyjmują w tym celu również panów. Okazuje się, że i oni chcą pozbywać się zbędnych włosków.

Depilacja laserem to dzisiaj jedyny sposób na walkę z włosami. Ciekawostką jest fakt, że już w starożytności starano się wynaleźć metodę na idealnie gładkie ciało. Wtedy stosowano miód pszczeli albo ogień. Dzisiaj na szczęście nie trzeba już poddawać się tak inwazyjnym zabiegom. Przez lata najczęściej ludzie korzystali z jednorazowych maszynek, wosku, depilatorów. Żadne z tych narzędzi nie pozwalało jednak na skuteczny, trwały efekt. Niektóre sposoby były bolesne, inne wywoływały podrażnienia, a wszystkie trzeba było powtarzać nawet co kilka dni.

Na czym polega depilacja laserowa?

Dzisiaj jest zupełnie inaczej, bo wystarczy poddać się serii zabiegów laserowych, by móc cieszyć się ciałem bez owłosienia. Takie efekty dalej właśnie depilacja laserowa. Warszawa może pochwalić się co najmniej kilkoma renomowanymi klinikami, w których takie zabiegi wykonywane są przy wykorzystaniu najnowszej generacji urządzeń laserowych. Wszystko odbywa się bezpiecznie, nieinwazyjne, bezboleśnie i z pożądanym efektem. Każdorazowy zabieg to jedynie kilka minut. Należy wykonać ich od 3 do 7 w zależności od wybranej partii ciała i rodzaju owłosienia. O ile jeszcze do niedawna usuwać trwale można było jedynie włosy grube i ciemne, tak dzisiaj jest to możliwe także w przypadku owłosienia cienkiego i jasnego.

Warto podkreślić, że nadmierne owłosienie można usuwać nie tylko z kończyn, ale też z okolic pach, bikini, a nawet z twarzy. Panowie decydują się zaś na depilację klatki piersiowej, pleców czy pośladków.

Sam zabieg przebiega przy zachowaniu optymalnych norm bezpieczeństwa i standardów komfortu. Wiązki laserowego światła docierają w głąb skóry i docierają do głównego barwnika włosków, czyli melaniny, czego efektem jest jego niszczenie. Z każdym kolejnym zabiegiem włoski po prostu znikają i nie pojawiają się już nigdy więcej.

Pamiętajmy, że depilacja laserowa może być wykonana jedynie na skórze zdrowej, bez podrażnień, nie opalonej, idealnie czystej. Przeciwwskazaniem do wykonywania zabiegów jest ciąża, choroby onkologiczne oraz choroby skórne, w tym łuszczyca.