Jak pozbyć się drugiego podbródka – zobacz najskuteczniejsze metody

0
371

Drugi podbródek to problem natury estetycznej mogący dotyczyć nawet osób szczupłych. Nie sposób go ukryć, a czasami, jest na tyle obfity, że staje się kompleksem utrudniającym życie. Przedstawiamy metody, dzięki którym możesz pozbyć się drugiego podbródka.

Dlaczego powstaje drugi podbródek?

Podbródek to obszar znajdujący się tuż pod brodą, czyli w miejscu, które dość trudno zamaskować. Problem drugiego podbródka zazwyczaj nie pojawia się u osób młodych, ponieważ skóra w młodym wieku jest zazwyczaj w pełni napięta i jędrna. Jednak z czasem, gdy skóra wiotczeje, drugi podbródek zaczyna się objawiać i coraz bardziej doskwierać.

Nieprawdą jest, że drugi podbródek występuje jedynie u osób otyłych czy starszych. Często nawet bardzo młode i szczupłe osoby zauważają u siebie ten problem. Niestety diety czy ćwiczenia rzadko przynoszą oczekiwany rezultat, ponieważ bardzo ciężko pozbyć się tłuszczu z tego miejsca. Na szczęście istnieje kilka sposobów, dzięki którym drugi podbródek stanie się znacznie mniej widoczny.

Na początku warto spróbować specjalnych ćwiczeń, tzw. jogi twarzy czy facefitness, dzięki którym w wielu przypadkach udaje się widocznie ujędrnić i podnieść obwisły podbródek. Wartym uwagi sposobem jest również masaż szyi, który poprawia krążenie krwi i wzmacnia mięśnie w problematycznych miejscach.

Sprawdzonym sposobem umożliwiającym zamaskowanie drugiego podbródka jest także dobry makijaż, obejmujący mocniejsze konturowanie twarzy, a także odpowiednia fryzura, która również potrafi skutecznie kamuflować tego typu niedoskonałości w obrębie twarzy.

Jednak, gdy takie metody zawodzą, a drugi podbródek wciąż nie daje za wygraną, warto zapoznać się ze specjalistycznymi zabiegami, które oferuje medycyna estetyczna.

Lipoliza iniekcyjna – redukuje miejscowo nadmiar tkanki tłuszczowej

Jednym z zabiegów kosmetologicznych, umożliwiających walkę z tym problemem, jest właśnie lipoliza iniekcyjna. Zabieg polega na miejscowym usuwaniu tkanki tłuszczowej, której efektem jest wymodelowanie i uelastycznienie problematycznego obszaru szyi. Wszystko to odbywa się bez użycia skalpela i jakichkolwiek odczuć bólowych.

Lipoliza iniekcyjna polega na wstrzyknięciu w określone partie ciała specjalistycznego preparatu. Zawarte w nim aktywne substancje niszczą nadmiar komórek tłuszczowych, dokładnie tam, gdzie jest to potrzebne. Procedura trwa zaledwie kilka minut. Niewielki obrzęk i lekkie zasinienie mogące wystąpić po zabiegu, jednak znikają w ciągu kilku godzin.

Efektem zabiegu jest miejscowa redukcja tkanki tłuszczowej, czyli w tym przypadku zmniejszenie drugiego podbródka. Zauważalne jest również odżywienie i uelastycznienie skóry.

Więcej informacji na temat znajduję się na stronie https://instytut-urody.com/lipoliza-iniekcyjna.

Fale radiowe – ujędrnienie ciała

Fale radiowe to kolejny zabieg, który umożliwi pozbycie się drugiego podbródka. Ma działanie ujędrniające i pozwala uzyskać efekt liftingu bez użycia skalpela. Sprawdza się na tych partiach ciała, które są obwisłe, rozciągnięte i posiadają sporo nagromadzonej miejscowo tkanki tłuszczowej. Zabieg polecany jest szczególnie, wtedy gdy tkanka tłuszczowa wykazuje oporność na dietę i ćwiczenia.

Fale radiowe RF używane podczas zabiegu mają za zadanie pobudzić produkcję kolagenu i uruchomić proces odbudowy jego włókien. Dzięki podgrzaniu tkanki za pomocą fal włókna kolagenowe kurczą się oraz napinają, czego efektem jest zwiększona produkcja kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego. Zauważalna jest również poprawa ukrwienia tkanek wraz z poprawą krążenia krwi oraz limfy, dzięki czemu skóra właściwa szybciej się oczyszcza z różnego rodzaju złogów i toksyn.

Zabieg jest całkowicie bezbolesny i trwa mniej więcej 20 minut. Najlepsze efekty uzyskuje się po przeprowadzeniu serii zabiegów.

Karboksyterapia

Ostatnim polecanym przez nas zabiegiem na drugi podbródek jest karboksyterapia, To w 100% naturalna i nieinwazyjna terapia, pozwalająca zredukować tkankę tłuszczową miejscowo i ujędrnić skórę.

Karboksyterapia polega na zaaplikowaniu pod skórę dwutlenku węgla, czego efektem jest tak zwany kontrolowany stan zapalny. Ma on na celu uruchomić naturalne procesy regeneracyjne skóry. To jedna z najskuteczniejszych metod kosmetologii. Pozwala ujędrnić i uelastycznić skórę dzięki pobudzeniu procesu syntezy kolagenu, a przede wszystkim zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej. Jest to więc doskonała alternatywa dla liposukcji. Widocznie zauważalne efekty karboksyterapii można zaobserwować po wykonaniu serii zabiegów.