Jak dobrać spodnie ciążowe?

0
369
spodnie ciążowe torelle
spodnie ciążowe torelle

Coraz więcej przyszłych mam decyduje się na kupno specjalnej odzieży ciążowej. Za nami są już czasy, w których kobiety w ciąży chodziły głównie w za dużych sukienkach lub w męskich dresach. Teraz kobiety ciężarne mają większy wybór, a co za tym idzie możliwość, wybrania odpowiedniej odzieży. Jednym z must-have garderoby ciążowe są spodnie ciążowe. Jak jednak odpowiednio dobrać spodnie ciążowe?

Kiedy należy zacząć nosić specjalne ciążowe spodnie?

To wszystko zależy od kobiety. Na samym początku ciąży niektóre kobiety mieszczą się jeszcze w swoje zwykłe spodnie lub takie, które są nieznacznie większe od ich zwykłego rozmiaru. Niektóre od razu czują dyskomfort przy noszeniu zwykłych spodni. Kryterium to wygoda i komfort ciężarnej kobiety. Spodnie ciążowe mają wszyty specjalny elastyczny pas, który jednocześnie nie uciska za bardzo na ciążowy brzuszek. Dzięki tej specjalnej konstrukcji spodnie również nie spadają ani nie odciskają się na ciele. Jeśli czujesz, że masz już dość użerania się ze zwykłymi spodniami i tęsknisz za komfortem, to jest to czas, żeby kupić spodnie ciążowe.

Jak dobrać rozmiar spodni ciążowych?

Co ciekawe, rozmiar spodni ciążowych określa się na podstawie rozmiaru spodni sprzed ciąży, gdyż tak naprawdę te spodnie długości i szerokości na biodrach są takie same, jak zwykłe spodnie. Jeśli przed ciążą nosiłaś rozmiar spodni 40, to spodnie ciążowe również powinnaś kupić w tym rozmiarze. Rozmiarówki te uwzględniają już ewentualne przebranie na wadze.

Dzięki takiemu zabiegowi z rozmiarówką spodni ciążowych przyszłe mamy mogą łatwiej dobrać spodnie ciążowe oraz mogą liczyć na to, że będą mogły nosić te spodnie po porodzie.

Z czym nosić spodnie ciążowe?

Spodnie ciążowe można nosić na wiele sposobów. Z powodzeniem można je nosić np.czarne spodnie ciążowe do pracy. Modna bluzka ciążowa do nich dobrana będzie idealnym dopełnieniem stylizacji. Bluzki ciążowe coraz częściej są szyte w różnych fasonach pasujących na różne wyjścia. Nie jest już trudno znaleźć taką bluzkę ciążową, która będzie jednocześnie wygodna, elegancka i wybrana według naszego gustu.