Jak dbać o włosy wiosną i latem?

0
452

Latem włosy wymagają szczególnie troskliwej pielęgnacji i ochrony, która zabezpieczy je przed szkodliwymi czynnikami związanymi z wysokimi temperaturami i nie tylko. Jak dbać o włosy, aby po urlopie nadal były zdrowe i pięknie wyglądały? Na co dzień pomogą odżywki i maseczki do włosów, które wzmacniają ich naturalną barierę ochronną. Jeżeli chcesz zapewnić pasmom maksymalną osłonę oraz szybko przywrócić im olśniewający wygląd, skorzystaj z asortymentu profesjonalnych sklepów, które posiadają produkty najwyższej jakości i są polecane przez fryzjerów.

Dlaczego słońce szkodzi włosom

Chyba każdy z nas lubi słoneczną pogodę. Taka pogoda nie tylko poprawia nam humor i dodaje energii, ale również służy zdrowiu. To właśnie dzięki słońcu, w naszym organizmie produkowana jest witamina D, która bez dwóch zdań jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Z drugiej strony, doskonale zdajemy sobie sprawę, jak szkodliwy jest nadmierny wpływ słońca na naszą skórę. Nadmierne opalanie, to duże ryzyko i warto być świadomym, że tak samo jak na skórę, tak i na nasze włosy słońce wpływa niekorzystnie. Działa bardzo podobnie jak suszarka – pod wpływem ciepła osłonka włosa ulega uszkodzeniom, włosy zaczynają się łamać, a kiedy dodajemy do tego kąpiele morskie w słonej wodzie lub basenowy chlor, to gwarantujemy sobie bad hair day… przez następne tygodnie. Przy tylu szkodliwych czynnikach włosy stają się szorstkie, matowe, twarde i do tego trudno je rozczesać.

Jak przygotować włosy na słoneczne miesiące 

Zanim lato się rozpocznie, przygotuj swoje włosy na trudne warunki. Nadrób zaległą wizytę u fryzjera i  zastosuj 5 prostych wskazówek, które uczynią Twoje włosy pięknymi niezależnie od pogody.

Podetnij końcówki włosów – osłabione włosy są bardziej podatne na powstawanie kolejnych zniszczeń. Rozdwojone końcówki nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale również prowadzą do pogarszania się stanu włosów.

Noś nakrycie głowy – podczas dłuższego przebywania na zewnątrz włosy należy osłaniać przed działaniem promieni słonecznych. Chustka czy kapelusz ochronią pasma przed utratą wilgoci oraz płowieniem koloru.

Zrezygnuj z suszarki i prostownicy – nie wychodź z domu z mokrymi pasmami, ponieważ pod wpływem promieni słonecznych staną się one matowe i szorstkie. Daj im spokojnie wyschnąć bez użycia ciepła.

Upinaj włosy i delikatnie rozczesuj – w ten sposób zmniejsza się powierzchnia bezpośrednio narażona na promieniowanie słoneczne, a delikatne czesanie nie narazi włosów na zniszczenia mechaniczne. 

Wybierz odpowiednie kosmetyki – jednym z najlepszych sposobów na to, jak dbać o włosy wiosną i latem jest ich regularne nawilżanie. Maseczki i odżywki do włosów z lipidami chronią pasma przed utratą wilgoci. 

Najlepsze kosmetyki do ochrony włosów 

Na rynku dostępnych jest mnóstwo specyfików, a nawet całych linii do włosów narażonych na długotrwałą ekspozycję słoneczną. Specjalne szampony, maski, silikony, jak i również mgiełki, które warto stosować w ciągu dnia, mają za zadanie tworzyć dodatkową warstwę ochronną między Tobą a słońcem. Jakie kosmetyki wybrać, by zadbać o włosy latem i wiosną? Sprawdź ofertę sklepu https://mfryz.com.pl, gdzie znajdziesz profesjonalne kosmetyki, które uratują Twoje włosy! 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.