Jak cieszyć się zadbanym manicure?

0
426

Niektórzy uważają, że dłonie są wizytówką człowieka i na pewno jest w tym ziarno prawdy. Zadbane paznokcie i estetycznie wykonany manicure jest przyjemny dla oka i sami czujemy się w takim bardziej komfortowo. Jakich produktów należy używać, by cieszyć się wymarzonym efektem pięknych, długich paznokci? Na to i inne pytania można otrzymać odpowiedzi dzięki przeczytaniu poniższego tekstu. 

Jak wzmocnić płytkę paznokcia?

Wiele osób skarży się na łamiącą się płytkę paznokcia. Z tego powodu odpuszcza malowanie paznokci i wykonywanie kolorowego manicure. Jednak z pomocą może przyjść żel led do paznokci, którego zadaniem jest uformowanie kształtu płytki i jej utwardzenie.

 Żele do paznokci mogą przybierać różne formy. Żele led nakładane bezpośrednio na płytkę formują jej docelowy kształt i ułatwiają dalszą aplikację kolorowego lakieru. Praca z żelem jest niezwykle łatwa i wyróżnia się sporą elastycznością. Co to oznacza? To, że dzięki żelowi jesteśmy w stanie wykonać kształt paznokcia w postaci migdałków, kwadratów lub szpiców. Jeśli jesteśmy fanami długich paznokci, żel led do paznokci bez problemu nada im odpowiedni rozmiar, natomiast jeśli preferujemy krótsze formy również jesteśmy w stanie nałożyć żel jedynie w celu utwardzenia płytki paznokcia.

Jak przyspieszyć i ułatwić sobie pracę?

Wśród produktów do wykonywania manicure króluje ostatnimi czasy żel samopoziomujący. Jego fenomen polega na tym, iż podczas nakładania produktu na paznokieć on sam bez pomocy stylisty układa się w idealną, równą taflę. Nie musimy martwić się o nierówności na paznokciu, nie trzeba spędzać mnóstwa czasu na dopracowywaniu tafli, gdyż żel samopoziomujący robi całą robotę za nas.

Po nałożeniu odpowiedniego żelu formującego płytkę paznokcia pozostaje wybrać odpowiedni kolor lakieru, by móc cieszyć się estetycznie wykonanym manicure. Na rynku dostępnych jest mnóstwo odcieni, więc nie powinno być problemu z dopasowaniem odpowiedniego koloru pod własne preferencje. Warto mieć na uwadze, że dostępne są również żele z już zawartym kolorem. Czyli nakładając żel led, by uformować płytkę, nadajemy od razu kolor paznokciom. Znacznie to usprawnia pracę skracając czas jaki trzeba poświęcić na wykonanie manicure.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.