Implanty, czyli zdrowy i promienny uśmiech

0
130

Na samą myśl o słowie: stomatologia, niektórzy dostają gęsiej skórki. Warto jednak pamiętać, że galopujący postęp w medycynie dotyczy także jej, szczególnie w zakresie innowacyjnych rozwiązań ortodontycznych. Jak to wygląda w przypadku implantologii?

Niechciany bagaż, czyli uwarunkowania genetyczne

Na to, niestety, nie mamy wpływu – jeśli nasi rodzice czy dziadkowie mieli dolegliwości związane z zębami, najpewniej i my dostaniemy „w gratisie” pakiet perypetii. Nie jest to jednak sytuacja bez wyjścia, bo zoptymalizowane leczenie i regularne kontrole u specjalistów (nasz wybór to: dentysta Ursynów) pomogą nam w nierównej walce o zdrowy i szeroki uśmiech.

Często bagatelizowaną kwestią jest nie tyle nasza dieta, co sposób spożywania posiłków, na przykład:
– picie bez słomki kolorowych napojów, które zostawiają osad w całej jamie ustnej – wielorazowe rurki wykonane z biodegradowalnych tworzyw wystarczą, by móc delektować się ulubionymi bąbelkami, minimalizując zgubne dla naszego szkliwa konsekwencje,
– duże kęsy – zaprzyjaźnijmy się ze sztućcami i unikajmy łapczywych ugryzień, a układ kostno-stawowy twarzoczaszki nam podziękuje,
– szczoteczka i pasta dopasowana do naszych potrzeb – nie da się ukryć, że dobrej jakości kosmetyki do higieny nie tylko zębów, ale i dziąseł oraz języka to podstawa.

Każdego dnia możemy zmienić naprawdę wiele, by zadbać o nasze zęby. Skonfrontujmy też swoje wiodące wybory kosmetyczne z zaleceniem specjalisty, który zasugeruje np. rodzaj szczoteczki i typ jej włosia.

Implant nieunikniony – na co się przygotować?

Po pierwsze, zrobić rozeznanie rynku i wybrać najlepszą klinikę, która spełni nasze oczekiwania, na przykład implanty Warszawa.  Współczesna implantologia to wielki ukłon w stronę prostych i bezbolesnych rozwiązań. Choć nie jest to zwykły, kosmetyczny zabieg, nie ma konieczności demonizowania go – tym bardziej, że prócz względów estetycznych, chodzi przede wszystkim o nasz komfort funkcjonowania na co dzień.

Po drugie, zaufać specjalistom, których długoletnie doświadczenie jest najlepszą gwarancją jakości. Nie bójmy się zadawać pytań i rozwiewać naszych wątpliwości – nasze zdrowie jest przecież najważniejsze!

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.