Idziesz na baby shower? Przewijak to świetny pomysł!

0
403

Baby shower to nic innego jak “dziecięcy prysznic”, a dosłowniej “deszcz prezentów”, którym zalewana jest kobieta w ciąży. Baby shower to uroczystość, wydawana na cześć przyszłej mamy i urządzana jest w ostatnich tygodniach ciąży.

Moda przyszła oczywiście z zachodu, a prekursorkami baby shower w Polsce były gwiazdy tj. Anna Lewandowska, Katarzyna Zielińska, czy Małgorzata Socha. Imprezę z reguły urządzają przyszłej mamie najbliższe przyjaciółki i rodzina, które wybierają miejsce, przyozdabiają je balonami i innymi akcesoriami ciążowymi, słodkim tortem, wieńcząc wszystko praktycznym prezentem, który sprawi radość mamie, jak i przyszłemu Maluchowi.

 

Czym się kierować w wyborze prezentu?

Łóżeczko dziecięce, fotelik samochodowy, czy wózek, to rzeczy, które z reguły przyszła mama kupuje sama, ponieważ kieruje się przy tym swoim gustem, ulubionymi kolorami oraz estetyką. Świetnie sprawdzą się ubranka, ponieważ Maluch szybko się brudzi, wszelkiego rodzaju gadżety jak gryzaki, przytulanki, maty edukacyjne, butelki. Jeżeli myślimy o czymś bardziej praktycznym dobrym pomysłem jest zakup przewijaka, który z pewnością ułatwi życie przyszłym rodzicom. Na rynku są dostępne różne rodzaje przewijaka, do najpopularniejszych zalicza się przewijak na łóżko oraz komoda z przewijakiem.

 

Chcę kupić przewijak, ale jaki?

Przewijak z pewnością nie jest tak niezbędny dla przyszłych rodziców jak wózek, czy łóżeczko, dlatego z pewnością nie będzie na pierwszym miejscu listy zakupowej. Przewijak na pewno ułatwi życie przyszłym rodzicom, ponieważ Malucha przewija się kilkanaście razy dziennie i należy ono do podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych. Ale czym się różnią przewijaki dostępne na rynku i jaki będzie najlepszy? Najczęściej kupowany jest przewijak na łóżeczko, czyli sztywna mata, którą można umocować na łóżeczku. Plusem z pewnością jest cena, ponieważ kosztuje kilkadziesiąt złotych oraz to, iż zajmuje mało miejsca, nie potrzeba dodatkowej komody, czy stojaka, który dodatkowo zajmuje przestrzeń w pokoiku dziecka.

Komoda z przewijakiem rewelacyjnie sprawdzi się o mamy, która potrzebuje dodatkowej przestrzeni do przechowywania rzeczy.

 

Decyzja należy do Ciebie!

Oczywiście dla przyszłej mamy liczy się towarzystwo i czas spędzony wśród bliskich, na który po urodzeniu dziecka nie będzie miała czasu. Natomiast jeżeli boisz się, że przyniesiesz kolejną parę śpiochów, to zaskocz wszystkich przewijakiem!