Hollywoodzki uśmiech – stomatologia estetyczna dla każdego

0
665

Każdy z nas chciałaby mieć piękny uśmiech, którego nie powstydziłaby się gwiazda z hollywoodzkiego filmu. Jednak na stan i kondycję zębów wpływa wiele czynników, z czego nie na wszystkie mamy wpływ – nie wszystkim zagrożeniom możemy zapobiec lub je zminimalizować. Niektórzy mają naturalnie ciemniejszy kolor uzębienia ze względu na barwę kości ale nawet takie osoby wciąż mają możliwość uzyskania śnieżnobiałego uśmiechu. Na ratunek przychodzi stomatologia estetyczna.

Popularne zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej 

Stomatologia estetyczna ma szeroki zakres usług i zabiegów, dzięki którym poprawimy wygląd swojego uśmiechu. Do jednych z najpopularniejszych zabiegów zalicza się wybielanie. Przy czym może być ono wykonane na wiele sposobów. Pierwszą możliwością jest wybielanie za pomocą lampy z ultraświatłem. Na zęby nakładany jest specjalny światłoczuły preparat, który naświetla się z pomocą lampy. Wpływa ona na aktywację składników pasty, dając efekt natychmiastowego wybielenia zębów. Efekty mogą się utrzymywać nawet do 3 lat. 

Inną metodą jest wybielanie nakładkowe. Proces jest łagodniejszy i dłuższy, ponieważ zajmuje 2-4 tygodnie. Najpierw wykonuje się odcisk zgryzu, a na jego podstawie przygotowuje odpowiednie nakładki wypełnione specjalnym żelem wybielającym. Nakładki są ruchome, więc pacjent nakłada i zdejmuje je samodzielnie w domu. Przed rozpoczęciem kuracji wybielającej należy usunąć wszelkie ubytki.

Do szczególnie popularnej wśród hollywoodzkich gwiazd metody należą licówki. To specjalne cienkie płatki, wykonane z porcelany lub materiału kompozytowego. Rodzaj materiału wpływa na cenę zabiegu, ponieważ porcelanowe licówki są znacznie droższe. Różnicę widać także w kolorze. Licówki naklejane są na zęby, które nie spełniają oczekiwań pacjenta – mają przebarwienia, niewłaściwy kształt lub ukruszenia czy złamania. Można także zastosować je na całych zębach.

Najprostszym zabiegiem jest piaskowanie – usuwa kamień nazębny i przebarwienia za pomocą drobinek piasku dentystycznego. Drobinki są aplikowane pod dużym ciśnieniem. Następnie dentysta poleruje zęby. 

Współcześnie każdy doświadczony stomatolog (np. dentysta ursynów) ma do dyspozycji repertuar różnych zabiegów, które pomagają w uzyskaniu pięknego, śnieżnobiałego uśmiechu.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.