Dom opieki – jak szukać odpowiedniego miejsca dla seniora?

0
593

Dom opieki to nie tylko komfort i dobra lokalizacja, ale także empatyczny zespół ludzi profesjonalnie wykonujący swoje zadania. Osoby wymagające regularnej opieki i wsparcia w powrocie do zdrowia, oczekują przede wszystkim troski i poczucia bezpieczeństwa. Zatem, na jakie czynniki warto zwrócić uwagę podczas wyboru placówki opiekuńczej?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze domu seniora?

Wybór miejsca pobytu osoby starszej czy niepełnosprawnej, zależy w dużej mierze od lokalizacji. Mieszkając w Warszawie, mamy do dyspozycji wiele miejsc oferujących pobyt w placówce opiekuńcze (np. domy opieki pod Warszawą). Należałoby się jednak zastanowić, czy bliskość takiego obiektu to najważniejszy wyznacznik, którym mamy się kierować? Najważniejsze jest to, żeby wybrać miejsce, które zagwarantuje spokój, ciszę, opiekę medyczną, dostęp do świeżego powietrza i co najważniejsze pogodą atmosferę opartą na wzajemnym szacunku. Wydaje się, że to wszystko jest podstawą w każdym domu opieki jednak jak ze wszystkim diabeł tkwi w szczegółach i w niektórych placówkach tego typu senior będzie się czuł dobrze a w innych niekoniecznie. Dlatego nie warto decyzji o wyborze domu seniora podejmować pod presją czasu. Należy na spokojnie porównać oferty różnych ośrodków i wspólnie z seniorem przeanalizować, które miejsce będzie najodpowiedniejsze na spędzenie jesieni życia.

Nikt nie chce być obciążeniem dla swoich najbliższych, dlatego w miarę możliwości każdy senior staraia się z całych sił powrócić do normalnego funkcjonowania. Miejsce, które będzie stałym, bądź krótkoterminowym pobytem dla takiej osoby, powinno być dopasowane przede wszystkim do jej potrzeb.

Dom seniora to nie tylko całodobowa opieka, ale także dostęp do profesjonalnej opieki medycznej i rehabilitacyjnej

Prywatne domy opieki, to placówki oferujące zabiegi rehabilitacyjne i kompleksowy nadzór nad osobami niepełnosprawnymi. Placówki te zapewniają profesjonalną opiekę osobom:

  • w podeszłym wieku,
  • ze schorzeniami neurologicznymi,
  • ze schorzeniami ortopedycznymi,
  • po urazach i zabiegach operacyjnych.

Profesjonalna opieka osób niepełnosprawnych pod Warszawą, nie jest dedykowana jedynie pensjonariuszom w podeszłym wieku. Jest to propozycja dla osób, które chcą odzyskać jak największą sprawność ruchową i intelektualną. Niektóre ośrodki tego typu udostępniają swoją ofertę również tym osobom, które nie zdecydowały się tam zamieszkać w trybie całodobowym.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.