Dlaczego warto zapisać dziecko na taniec?

0
471

Inwestowanie w rozwój dzieci jest bardzo ważne. Zachęcanie dzieci do zajęć artystycznych, sportowych i nauki w ramach hobby pomaga im w intensywniejszym rozwoju na każdym polu. To także sposób na znalezienie pasji, które dzieci będą chciały rozwijać. Jednym z takich hobby jest taniec, który jest jednocześnie zabawą i nauką.

Taniec dla dzieci – dlaczego warto?

Mówi się, że taniec łagodzi obyczaje nie bez powodu. Taniec przyczynia się do rozwoju osobowości. Dzięki nauce tańca, kształtuje się wyobraźnia oraz pewność siebie. Stajemy się bardziej świadomi swojego ciała i jego mocnych oraz słabszych stron. To pozwala na lepsze wykorzystanie swoich zalet w kontaktach międzyludzkich w życiu. Z pomocą tańca i muzyki, lepiej radzimy sobie z emocjami i bliskością z drugim człowiekiem.

Poza tym, taniec ma wpływ na rozwój fizyczny i motoryczny, co jest ważne szczególnie u młodszych dzieci. Przez dobrą zabawę mogą one ćwiczyć zwinność, balans, wytrzymałość oraz wyobraźnię przestrzenną. Nauka choreografii wymaga także koncentracji i rozwagi, a wyczucie rytmu uczy słuchać muzyki. 

Kiedy zapisać dziecko na tańce?

Nigdy nie jest za późno, ale wcześniejsze zapisy pozwolą dziecku na zdobycie i kształtowanie umiejętności w większym stopniu. W dodatku, młodsze dzieci stanowią znacznie wdzięczniejszy materiał do pracy, gdyż nie mają jeszcze utrwalonych nawyków w zakresie postawy czy poruszania. Dzieci są otwarte na próbowanie nowych rzeczy i mają nieskończone pokłady energii. Wiele placówek prowadzi różnorodne kursy tańca dla dzieci, jak na przykład https://madenska.com/.   

Jaki rodzaj zajęć tanecznych wybrać?

Rodzajów i styli tańca jest wiele, ale nie każdy będzie odpowiedni dla wszystkich dzieci. Najważniejsze to dać dziecku spróbować w pierwszej kolejności, a dopiero później wybrać styl, który mu odpowiada. Niektóre dzieci będą chciały uprawiać balet, inne lepiej odnajdą się w tańcu nowoczesnym, a jeszcze inne lepiej wyrażą się poprzez hip-hop. 

Idealne na początek będą zajęcia o charakterze ogólnym. Można także pokazać dziecku różne style tańca, zapisując je na lekcję próbną. Najważniejsze jednak jest, by taniec był dla dziecka dobrą zabawą. 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.