Dlaczego warto skorzystać z maty piankowej?

0
492

Gdy dziecko dorasta na tyle że staje się ruchliwe i zaczyna bawić się na podłodze to jednym z wyzwaniem stojącym przed rodzicami jest zapewnienie bezpiecznych warunków do zabawy. Jednak zabawa na śliskiej często chłodnej podłodze nie jest wskazana, dlatego rozwiązaniem stosowanym przez wielu rodziców jest rozłożenie maty piankowej. Dlaczego warto skorzystać z maty piankowej? Na to pytanie krótko i zwięźle odpowiadamy poniżej.

Komfort i bezpieczeństwo

Przede wszystkim mata piankowa zapewnia komfort i bezpieczeństwo maluszkowi podczas wielogodzinnej zabawy na podłodze. W razie, gdy dziecko uderzy główką lub jakąkolwiek inną częścią ciała, nieprzewidziane zetknięcie się z podłogą nie powinno być tak bardzo niebezpieczne.

Mata zapewnia bardzo dobrą powierzchnię do zabawy. Po pierwsze na takiej powierzchni zabawa upływa w przyjemniejszy sposób, bo jest wygodniej i cieplej niż na „gołej” podłodze. Mata spełnia funkcje czegoś w rodzaju dodatkowej izolacji termicznej dzięki czemu znakomicie sprawdza się wszędzie tam, gdzie dziecko jest narażone na kontakt z zimną podłogą.

Porządek i higiena

Mata edukacyjna pomaga zachować porządek. Dziecko w ten sposób uczy się, gdzie jest miejsce do zabawy i wie, że nie powinno rozprowadzać zabawek po całym pokoju. Nie bez znaczenia pozostaje także higiena. Mata jest łatwa w utrzymaniu czystości. Wystarczy przetrzeć ją od czasu do czasu, żeby być pewnym, że dziecko spędza czas w czystym miejscu. W przypadku zabawy na podłodze znacznie trudniej zapewnić podobny poziom higieny.

Podsumowując, mata piankowa jest bardzo funkcjonalnym elementem wyposażenia pokoju dziecięcego. Rodzice cenią sobie takie rozwiązanie ze względu na to, że znaczenie zwiększa komfort podczas zabawy.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.