Dlaczego warto korzystać z masażu

0
349

Każdego roku coraz więcej osób decyduje się n regularne korzystanie z masażu. Dlaczego warto skorzystać z masażu? Czy masaż to forma relaksu, na którą można zdecydować się tylko od święta czy może regularny masaż to forma regeneracji i dbałości o zdrowie na którą powinien sobie pozwolić każdy z nas? Jeśli zastanawiasz się nad tymi pytaniami to ten artykuł jest dla Ciebie. 

Zanim jednak przejdziemy do sedna. Zastanówmy się jak wygląda nasze codzienny tryb życia. Nikogo nie trzeba przekonywać, że wysokie tempo życia, stres i pośpiech to charakterystyka codzienności niemal każdego z nas. 

Gabinet masażu Kraków i oferowany tam masaż to dobre rozwiązanie dla osób przemęczonych fizycznie (np. sportowcy bardzo cenią sobie wpływ masażu oraz pomoc fizjoterapeuty na przyśpieszenie regeneracji). Z drugiej strony, masaż jest doskonałym rozwiązaniem również dla tych, którzy mają bardzo mało ruchu (np. dla pracowników biurowych). Spędzanie długich godzin w pozycji siedzącej powoduje ból w obrębie kręgosłupa oraz inne dolegliwości w odcinku szyjnym. Masaż może pełnić rolę rehabilitacyjną i leczniczą. Wyraźnie zmniejsza ból kręgosłupa, niweluje napięcie mięśni oraz pomaga poradzić sobie z ograniczeniami w ruchu. 

Oczywiście poza rehabilitacyjnymi właściwościami masażu, trzeba wspomnieć o pozytywnym wpływie masażu na psychikę. Powszechnie wiadomo, że regularny masaż działa kojąco na sferę psychiczną. Niweluje skutki życia w ciągłym biegu, pozwala zapomnieć o stresie i obowiązkach. Masaż niewątpliwie jest po prostu przyjemną formą relaksu, która odpręża i poprawia samopoczucie. 

Ponadto, poprzez wpływ na układ nerwowy jest w stanie pozytywnie oddziaływać na narządy i układy naszego organizmu. Między innymi na przepływ krwi, tempo przemiany materii i system odpornościowy.

Dlaczego warto skorzystać z masażu? 

W ramach podsumowania, poniżej wypisano w kilku punktach dlaczego warto skorzystać z masażu. 

 • Masaż pomaga w leczeniu dolegliwości bólowych.
  Ból pleców, rąk, nóg, karku to uczucie od czasu do czasu towarzyszy niemal każdemu z nas. Przyczyną może być nadmierne uprawianie sportu, przeciążenie pracą lub wszelkimi czynnościami domowymi. Masaż pozwala rozluźnić napięte mięśnie i zniwelować ból.
 • Cyrkulacja krwi
  Masaż ma zbawienny wpływ na poprawę ukrwienia. Poprawia krążenie i dotlenia komórki. Pobudza organizm do działania oraz sprawdza się jako terapia przeciwżylakowa.
 • Odchudzanie
  Czy masaż rzeczywiście może odchudzić? Oczywiście bez diety i odpowiedniego wysiłku fizycznego masaż niewiele zdziała. Jednak z pewnością może być dobrym dopełnieniem ćwiczeń fizycznych. Prawidłowo wykonany masaż przyśpiesza przemianę materii, ujędrnia skórę i usuwa toksyny.
 • Leczenie urazów mięśniowych oraz kontuzji
  Masaż jest chętnie wykorzystywany przez sportowców, gdyż przyspiesza regenerację tkanek. Masaż poprawia regeneracje, elastyczność oraz wydolność mięśni.
  W przypadku leczenia kontuzji stanowi znakomicie wspomaga ćwiczenia rehabilitacyjne.
 • Relaks!
  Na koniec to co również niezwykle istotne czyli relaks! Masaż jest przyjemnym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Zabieg przeprowadzony w miłej atmosferze to duża dawka pozytywnej energii, prawdziwe odprężenie i szeroko rozumiana poprawa samopoczucia.

Pamiętaj, że określony rodzaj masażu należy dopasować do indywidualnych preferencji oraz przeciwskazań zdrowotnych. Jeśli poszukujesz rzetelnych informacji na temat masażu to warto skontaktować się z renomowanym gabinetem np. pod adresem: masaż cena Kraków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here