Dlaczego stosowanie środków ochrony roślin jest konieczne?

0
95

Nowoczesne innowacje i praktyki rolnicze mają zasadnicze znaczenie dla produkcji zdrowej, wysokiej jakości i obfitej żywności i zbóż uprawianych w bezpieczny, zrównoważony sposób, który chroni cenne zasoby.

Środki ochrony roślin są kluczowym elementem nowoczesnego rolnictwa. Ze względu na postępy, które były możliwe dzięki szeroko zakrojonym badaniom naukowym, rozwojowi i testom, środki ochrony roślin mają bardzo precyzyjne, ukierunkowane zastosowania, które zapewniają wydajne, zdrowe uprawy na mniejszej powierzchni pól. Ochrona roślin to praktyka zarządzania pogodą, chwastami, szkodnikami i chorobami, które niszczą lub hamują wzrost owoców, warzyw i innych roślin ogrodniczych. Właściwa ochrona upraw jest ważna, aby uzyskać rośliny wyższej jakości przy minimalnym marnotrawstwie. Ten wzrost wydajności prowadzi do zmniejszenia zapotrzebowania na ziemię, wodę i siłę roboczą pod uprawy roślin spożywczych. Przy mniejszym wykorzystaniu gruntów zachowana jest różnorodność biologiczna i emitowane są mniejsze ilości gazów cieplarnianych.

Zapewnia również, że więcej żywności dociera do sklepów i rynków w dobrym stanie, co pomaga utrzymać niskie ceny.

Gdybyśmy przestali stosować niektóre z bardziej powszechnych metod ochrony w przypadku upraw owoców i warzyw, wybór żywności dostępnej na poziomie lokalnym byłby znacznie mniejszy. Globalne zyski spadłyby o około jedną trzecią. Warzywa, do których przyzwyczailiśmy się lub przyjęliśmy za pewnik, byłyby łatwo dostępne tylko w niektórych regionach, ale w wygórowanych cenach i wątpliwej świeżości i jakości w innych miejscach. Środki oparte na pestycydach są stosowane w celu przyciągania lub niszczenia szkodników ogrodowych. Istnieją trzy główne metody w powszechnej praktyce ochrony plonów. Herbicydy są używane do niszczenia niepożądanych roślin i chwastów, takich jak bodziszek drobny, insektycydy są używane do zabijania owadów, a fungicydy są używane do zabijania grzybów, z których niektóre mogą powodować poważne szkody w rolnictwie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here