Dekolt okrągły i łódka

1
541

Naszyjniki to klasyczna biżuteria, którą kobiety chętnie noszą zarówno na co dzień jak i na wielkie wyjścia. Zarówno srebrne jak i złote naszyjniki damskie są doskonałym dodatkiem do większości ubrań i warto po nie sięgać.

Zazwyczaj skupiamy się na doborze odpowiedniego modelu do okazji i ogólnej stylizacji zapominając, że niezwykle istotne jest dopasowanie naszyjnika do dekoltu. Ważna jest przede wszystkim długość naszyjnika jak i jego wzór. Do bluzek z okrągłym dekoltem wybierajmy naszyjniki, które również układają się na okrągło. Jeśli dekolt jest niewielki to możemy założyć masywny i ozdobny naszyjnik o zwartej formie, który będzie podkreślał naszą twarz. Do głębszych dekoltów doskonale pasują zarówno większe modele typu princess jak i delikatne celebrytki, które w subtelny sposób podkreślają piękny dekolt. Bluzki lub sukienki o dekolcie w kształcie łódki są dość wymagające, gdyż taki fason niestety ma tendencję do poszerzania sylwetki zwłaszcza w jej górnych partiach. W takiej sytuacji warto zestawić je z naszyjnikiem wiszącym, dłuższym, który wysmukli i wyciągnie nieco sylwetkę. Bardzo dobrze prezentują się modele z połączonych łańcuszków różnej długości.

Wymagający dekolt w szpic

Dekolt w kształcie litery V jest o tyle trudny, że wymaga odpowiedniej długości naszyjnika. Za krótki spowoduje niepotrzebne wrażenie skrócenia szyi, za długi z kolei wyjdzie poza granicę dekoltu a tego powinnyśmy unikać, gdyż nie wygląda to korzystnie. Najlepiej jest jeśli naszyjnik również układa się w kształt litery V, dlatego doskonale sprawdzają się tutaj cienkie łańcuszki z zawieszką.

Gorset – idealne tło dla naszyjników

Dekolt gorsetowy znajdziemy zarówno w wieczorowych kreacjach jak i letnich sukienkach czy bluzkach. Głęboki dekolt i odkryte ramiona pozwalają na wyeksponowanie pięknej biżuterii bez większych ograniczeń. W przypadku wieczorowych stylizacji idealnie sprawdzają się bogato zdobione kolie czy luźniejsze naszyjniki z kamieniami. Do letnich sukienek pasują zarówno delikatne celebrytki, jak i łańcuszki z zawieszką. W tym przypadku kształt w jaki układa się naszyjnik nie ma większego znaczenia, każdy powinien prezentować się znakomicie.

Koszule i golfy – jak dobrać do nich naszyjnik?

Wiele kobiet, których praca zawodowa wymaga codziennego noszenia koszul rezygnuje z biżuterii a w szczególności z naszyjników sądząc, że źle wyglądają one w towarzystwie kołnierzyka. Zupełnie niepotrzebnie odbierają sobie możliwość podkreślenia urody piękną biżuterią. Wystarczy dobrać odpowiedni kształt i długość naszyjnika. Jeśli nosimy koszule zapięte pod szyję to z powodzeniem możemy założyć do niej okrągły naszyjnik, który wkładamy pod kołnierzyk. Widoczny jest wówczas jedynie fragment biżuterii więc może być ona bardziej okazała. Jeśli koszula jest rozpięta i dekolt układa się wówczas w kształt litery V to stosujemy się do tych samych zasad co w przypadku dekoltu w szpic. Golf z kolei to świetne tło dla długich i masywnych naszyjników, najlepiej w postaci łańcuszka z dużym wisiorkiem.