Zaoszczędź czas poświęcany na codzienny makijaż

0
1010

Makijaż permanentny to zabieg polegający na wprowadzenie pod skórę (nie docierając jednak do skóry właściwej, jak ma to miejsce w przypadku tatuażu) odpowiednio dobranych pigmentów. Najczęściej obejmuje on usta, oczy i brwi, choć w niektórych przypadkach stosowany jest również do maskowania chorób skórnych, zmniejszania widoczności blizn, a także miejscowego łysienia. 

Taki zabieg odbywa się z przerwaniem ciągłości skóry, dlatego może być wykonywany tylko przez odpowiednio wykwalifikowaną i kompetentną osobę. Przykładowo, salon kosmetyczny Kielce oferuje wysokiej jakości usługi, związane z przeprowadzeniem takiego zabiegu.

Najważniejsze informacje – co warto wiedzieć?

Trwałość makijażu permanentnego wynosi od 2 do 7 lat. W czasie 28-30 dni od wykonania makijażu, najczęściej następują poprawki, pozwalające na przedłużenie satysfakcjonującego efektu takiego zabiegu. Ponieważ pigment nie jest wprowadzany do skóry właściwej, z czasem ulega on wymywaniu. Dlatego po upływie pewnej ilości czasu makijaż permanentny blednie i przestaje wyglądać tak, jak na początku. Makijaż permanentny Kielce to doskonałe rozwiązanie dla kobiet, które chcą zaoszczędzić czas na wykonywaniu codziennego, prostego makijażu. Po wykonaniu zabiegu, możemy cieszyć się idealnie wyglądającymi brwiami, wyrazistszą oprawą oczu, a także intensywniejszymi w kolorze ustami.

Decydując się na wykonanie makijażu permanentnego, warto wiedzieć, że jak w przypadku każdego zabiegu, również tutaj występują pewne przeciwwskazania. Należą do nich m.in. cukrzyca, hemofilia, niektóre choroby skóry, nadciśnienie i nowotwory. Po wykonaniu makijażu permanentnego należy zadbać o odpowiednią pielęgnację po zabiegu. Przede wszystkim nie wolno odrywać strupków, które pojawią się po przeprowadzeniu zabiegów. Należy unikać pocierania i drażnienia miejsc, na których wykonany został makijaż. Ponadto, do do czasu zagojenia się ranek należy unikać mocno nasłonecznionych miejsc, korzystania z sauny, solarium oraz basenów.