Czy przy problemie nietrzymania moczu można stosować podpaski?

0
592

Inkontynencja lub powszechnie nietrzymanie moczy to częsty problem, który dotyka osób starszych i mających problemy z układem wydalniczym. Jego nasilenie może być różne – od lekkiego (kropelkowego) do mocnego, gdzie utrzymywanie moczu jest trudne. Wiele osób z tego powodu czuje dyskomfort i wstyd, a niepotrzebnie, bo problem można łatwo zamaskować.

Podpaski i wkładki to to samo?

Wiele osób myli wkładki urologiczne z popularnymi podpaskami dla kobiet. Są one podobne, ale ich przeznaczenie jest zupełnie inne.

Do podstawowych podobieństw między produktami należy ich budowa i sposób zastosowania – oba produkty należy przykleić do wewnętrznej części bielizny. Oba produkty będą dostępne w dziale produktów do higieny intymnej, także wkładki urologiczne dla mężczyzn.

Jednak najważniejszą cechą różniącą oba produkty jest ich chłonność. Wkładki urologiczne są znacznie chłonniejsze, nawet przy porównaniu cienkich modeli z grubszymi podpaskami. W dodatku mają zapewniać komfort, dlatego też wykonane są z materiałów oddychających. Wkładki urologiczne w przeciwieństwie do podpasek są tak skonstruowane, by nie trzeba było ich wymieniać często w trakcie dnia.

Rodzaje wkładek na nietrzymanie moczu

Na rynku dostępny jest duży wybór wkładek urologicznych, zarówno dla kobiet i mężczyzn.  Różnią się one między sobą stopniem chłonności, długością i wielkością oraz budową.

W dodatku, podstawowym rozróżnieniem jest podział na wkładki urologiczne dla kobiet i mężczyzn. Wynika to z innych potrzeb, związanych z budową anatomiczną ze względu na płeć. Wkładki kobiece będą budową przypominały podpaski. Z kolei męskie wkładki urologiczne najczęściej występują w dwóch rozmiarach o różnej budowie – jedne mają rozszerzaną część tylną (przypomina siodełko roweru), drugie są jednakowo szerokie na całej długości i mają podwinięcie po bokach.

Warto pamiętać, by dobierać rodzaj wkładek urologicznych ze względu na ich chłonność. Mają one zapewniać przede wszystkim komfort. Chłonniejsze produkty będą rozwiązaniem na noc, dla osób aktywnych fizycznie i z poważniejszymi zaburzeniami utrzymania moczu.

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.