Czy czekolada szkodzi na cerę?

0
786

Wiele osób śmiało może stwierdzić, że jest uzależnionych od czekolady. Gorzka, biała, mleczna, z różnym nadzieniem oraz dodatkiem orzechów i suszonych owoców – szeroki wybór sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie.

To nie tylko puste kalorie

Jedna tabliczka czekolady zawiera około 500 kalorii. Składa się przede wszystkim z cukru, ale również z kakao. Jeśli wybierzemy czekoladę gorzką możemy spać spokojnie. Kakao w niej zawarte, jest bogatym źródłem magnezu, żelaza, chromu oraz cynku. Zawiera przeciwutleniacze, które mają właściwości antyrakowe. Kakao poprawia nam nastrój, redukuje stres i ma korzystny wpływ na naszą koncentrację. Dlatego warto dokonywać mądrych wyborów. Tabliczka luksusowej czekolady gorzkiej na pewno przysporzy nam o wiele mniej wyrzutów sumienia i będzie mieć dużo korzystniejszy wpływ na nasze zdrowie, niż czekolada mleczna.

Cukier

Cukier to główny składnik wielu słodyczy. Z pewnością ma korzystny wpływ na nasz nastrój, ale spożywany w nadmiarze jest bardzo niebezpieczny dla naszego zdrowia.

Cukier może prowadzić do cukrzycy oraz innych groźnych chorób. Osłabia i zaburza funkcjonowanie wielu narządów wewnętrznych i jest przyczyną otyłości. Jeśli nasza dieta jest zbilansowana, a nasze BMI prawidłowe możemy pozwolić sobie od czasu do czasu na małe co nieco. Kiedy mamy nadwagę warto spróbować całkowite wyeliminować cukier ze swojej diety lub ograniczyć jego spożywanie.

Nasza skóra

Trądzik to nie tylko domena młodych ludzi. Bardzo dużo dorosłych osób zmaga się z tym problemem. Leczenie dermatologiczne to najważniejszy krok w celu zapobiegania występowaniu wyprysków. Lecz często zapominamy o jeszcze jednej ważnej rzeczy, mającej bezpośredni wpływ na wygląd naszej skóry, czyli o naszej diecie. Cukier, jedzony przez nas w nadmiernej ilości ma niekorzystny wpływ na naszą cerę i przyczynia się do występowania wyprysków. Tabliczka czekolady gorzkiej będzie zatem lepszym wyborem od czekolady mlecznej lub białej. Kakao w niej zawarte jest bogate w przeciwutleniacze, które mają korzystny wpływ na naszą skórę.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.