Atrakcyjne kierunki wakacyjnych podróży

0
406

Lubimy wypoczywać z dala od kraju. Z dala od pracy, problemów, codzienności. Najczęściej wybieranym kierunkiem jest Egipt. Urlop w tym kraju jest stosunkowo tani, a infrastruktura turystyczna wprost imponująca. Warto jednak pamiętać, żeby nie pić wody, która nie jest przegotowana lub podawana jest inaczej, niż z zamkniętych oryginalnie butelek. Nie chodzi tu wcale o to, że ktoś nam do wody może coś wrzucić, chociaż tak też mogłoby się zdarzyć, głównym zagrożeniem jest bowiem tzw. „zemsta Faraona”, która może nam popsuć urlop. Nie ruszymy się z pokoju przez kilka dni targani problemami żołądkowymi. To kraj, w którym dla bezpieczeństwa lepiej pić do posiłków napoje z dodatkiem alkoholu. Na plaże lub przy basenie lepiej ubierać się jednak w sposób stosowny. Kobiety powinny postawić na bardziej skromne stroje kąpielowe. Zresztą podobnie w Turcji. Turcja jest równie chętnie odwiedzanym przez nas krajem, o mniej rygorystycznym zasadach, jednak i tam stroje kąpielowe lepiej wybierać zabudowane, najlepiej jednoczęściowe.

Klimat i przystępne ceny sprawiają, że trzecim chętnie odwiedzanym krajem jest Grecja. Jest bardziej nam zbliżona kulturowo niż Egipt czy Turcja, panie mogą zakładać stroje kąpielowe bardziej frywolne, jednak wyłącznie w obrębie ośrodków turystycznych. Pamiętać trzeba, że Grecja wciąż ma problem z imigrantami, którzy jednak są bardzo odmienni od nas kulturowo i czasem ich reakcje na kobiety na plażach są dość agresywne. Grecja jednak to nie tylko plaże ale również wiele zabytków, ruin antycznych miast, oraz atrakcyjnych miejsc widokowych.

Jeśli stać nas na większe szaleństwo, atrakcyjna będzie dla nas Madera. Tu można godzinami zwiedzać albo do znudzenia wylegiwać się na plaży. Jest pięknie, słonecznie a jedzenie palce lizać. Tu nie trzeba przejmować się zakazami czy nakazami. Tu klient jest panem. Warto wybrać się również na dłuższą wycieczkę, na wulkan górujący nad wyspą.

Jeszcze ciekawiej jest na Dominikanie. Plaże są piękne, stroje kąpielowe mogą być najbardziej seksowne. Zresztą im bardziej skąpe i kolorowe, tym lepiej. Dominikana jest równie ciekawa etnicznie. W pewnym jej regionie można spotkać ciemnoskórych Polaków. Za czasów dawnej świetności Polski przybyli tu bowiem polscy osadnicy, którzy koniec końców zasymilowali się z rdzenną ludnością. Ich potomkowie wciąż czują się Polakami, chociaż Polskę znają jedynie z opowieści.

Coraz więcej osób decyduje się również na urlop na jachcie, sprzyja temu coraz bogatsza infrastruktura u wybrzeży oraz stosunkowo przystępne ceny wynajmu łodzi dla grupy. Kusi przede wszystkim jednak zew przygody i możliwość zwiedzenia kilku krajów w zaledwie kilkanaście dni.