7 kroków do wspaniałego makijażu

0
805

7 kroków do świetnego makijażu

1. Unikaj zbytniego noszenia

Makijaż ma na celu ulepszenie funkcji, które nie zwracają na ciebie negatywnej uwagi. Kto będzie robić zbyt dużo makijażu; przyniesie ci niechcianą uwagę. Nie zakładaj zbyt wielu rzeczy, takich jak:

i) Eyeliner: ciemny, gruby eyeliner sprawi, że będziesz wyglądać na przesadę i zrujnuje resztę makijażu.

ii) Tusz do rzęs: zbyt dużo tuszu wygląda fałszywie i będzie łuszczył. Wygląda szczególnie źle, jeśli nosisz gruby eyeliner lub ciemnoniebieski cień do powiek.

iii) Podstawa: upewnij się, że podkład jest tego samego koloru co Twoja skóra. Podstawa ma chronić i nadać twarzy gładki wygląd. Magiczne słowo to mieszanka.

iv) Proszek: to samo dotyczy proszku – nie za dużo. Pamiętaj też, aby mieszać makijaż, aby nie było żadnych oczywistych linii

2. Usta

Zastosuj konturówkę do ust, aby całkowicie zakryć usta, dodaj koloru, a twoja szminka zostanie na dłużej. Upewnij się, że twoja konturówka nie jest widoczna. Również twój kolor warg powinien pasować do odcienia twojej skóry; nosić chłodne kolory, jeśli masz ciepłą kolorystykę i ciepłe kolory, jeśli masz ciepłą kolorystykę. Jeśli chcesz, aby twoje usta wyglądały na mniejsze, trzymaj wkładkę na wewnętrznej stronie warg. Jeśli jednak zdecydujesz, że twoje usta będą wyglądały na większe, wyjście poza naturalny kontur twoich ust jest błędem. To może wyglądać dość niechlujnie i nienaturalnie.

3. Odpowiedni makijaż

Noś makijaż, który jest odpowiedni na tę okazję. Jeśli wybierasz się na plażę, nie powinieneś nosić takiego samego makijażu, jak w przypadku tańca. Ponadto, gdy jesteś w świetle dziennym, twój makijaż powinien być lżejszy niż wtedy, gdy jesteś na zewnątrz.

4. Zbyt mało lub brak makijażu

Niektóre kobiety nie noszą makijażu, ponieważ nie są pewne, jak go używać i boją się przesadzić. Jeśli nie masz pewności, zacznij od jasnych kolorów w twoim cieniu. Zacznij powoli i dodaj jeden produkt na raz. Może zacznij od podkładu, dodaj tusz do rzęs, rumieniec lub szminkę. Jeśli nie jesteś przyzwyczajony do noszenia makijażu, dużo czasu za pierwszym może być trochę za dużo, więc zacznij powoli. Dolna granica jest trochę lepsza niż żadna. Jeśli nadal nie jesteś pewien, zasięgnij profesjonalnej porady.

5. Wygląd ogólny

Po zakończeniu makijażu powinien wyglądać naturalnie. Oznacza to unikanie zderzających się kolorów. Jeśli masz ciemną skórę i włosy, będziesz wyglądać lepiej w ciemniejszych odcieniach; jasne kolory sprawią, że będziesz wyglądać na wyblakłym. Jeśli twoje włosy i odcień skóry są lekkie, jasne kolory będą wyglądać lepiej na tobie. Ciemny makijaż sprawi, że będziesz wyglądać staro i szorstko. Jeśli masz tłustą skórę, najpierw używaj kremu nawilżającego i podkładu. Następnie należy nosić luźny proszek, trzymając proszek z tobą w celu poprawienia dotyku.

6. Kolor włosów

Twój kolor włosów powinien również być w harmonii ze skórą. Jeśli masz ciemne włosy i chcesz dodać kolor, trzymaj go blisko tego samego odcienia. Jeśli masz jasne włosy, użyj jasnych kolorów. W miarę starzenia się Twoja skóra będzie się rozjaśniała, tak samo jak kolor włosów. Jeszcze jedna rzecz na temat koloru włosów – jeśli kolorujesz włosy, upewnij się, że je trzymasz, nie pozwól, aby twoje cebulki się pojawiły.

7. Ostatnia rzecz

Spraw, by makijaż wyglądał świeżo przez cały dzień, wykonując regularne poprawki. Nie pozwól, aby twój makijaż zniknął lub zmarszczył się. Uśmiech!!!

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.