Ślub to bardzo wydarzenie dla każdej kobiety. Niejednokrotnie jako małe dziewczynki marzyłyśmy i wyobrażałyśmy sobie, jak ten dzień będzie wyglądał. Piękna suknia, długi welon, mnóstwo kwiatów i my piękne jak księżniczki. Więc w momencie kiedy – TO JUŻ (!), nie może się zdarzyć nic złego. A przede wszystkim – makijaż nie może, kolokwialnie mówiąc, spłynąć. O czym warto więc pamiętać i czym się kierować robiąc makijaż ślubny? W Warszawie jest wiele miejsc, które zajmują się przygotowaniami przyszłej panny młodej. Zanim jednak wybierzemy się na finalny makijaż, pamiętajmy o tym, żeby wykonać także próbny. Pozwoli to na uniknięcie niepotrzebnego stresu, którego i tak w tym dniu będzie wiele. Najlepiej, jeżeli skierujemy się do miejsca, polecanego nam przez inną pannę młodą, która się tam przygotowywała na to ważne wydarzenie.
1. Trwałość kosmetyków
Ślub i wesele to wiele emocji, wzruszeń i niejednokrotnie łez. Wybierając salon w Warszawie, który wykona makijaż ślubny, dowiedz się najpierw, na jakich kosmetykach kolorowych pracuje, a następnie sprawdź trwałość danej marki, czytając opinie innych kobiet. Kosmetyki kolorowe, używane do makijażu ślubnego, muszą charakteryzować się wysoką trwałością na wszelkie czynniki pogodowe, a także fizjologiczne, jak pot czy wymienione wcześniej łzy.
2. Baza i podkład
Koniecznym elementem, wpływającym na trwałość makijażu ślubnego, jest odpowiednie przygotowanie skóry. Zanim nałoży się jakikolwiek kosmetyk, należy skórę odpowiednio nawilżyć, stosując lekki krem, dobrany do potrzeb naszej skóry. Następnie konieczna jest aplikacja bazy. Pamiętaj o zastosowaniu oddzielnego produktu na całość twarzy, szyi i dekoltu oraz oddzielnego na okolicę oczu. Skóra na oku ma inną strukturę niż ta na pozostałej części twarzy, dlatego, aby uniknąć zbrylenia się cieni lub ścierania makijażu, używa się specjalnych baz o podobnym, aczkolwiek nie takim samym składzie jak bazy na twarz. Baza także zapewni nam to, że podczas trwania całej uroczystości nasza twarz nie będzie się świecić.
Podkład, użyty do makijażu ślubnego powinien być inny od tego, którego używa się na co dzień. Przede wszystkim musi odznaczać się wysoką trwałością. Istotna jest także kwestia nałożenia innych odcieni podkładów. Jaśniejszy odcień powinien być zaaplikowany w strefie T, a ciemniejszy na kościach policzkowych oraz linii podbródka. Tak nałożone produkty sprawią że twarz będzie wyglądała na zdrowszą i bardziej rozświetloną.
3. Makijaż oczu
Tusze, eyelinery oraz kredki koniecznie muszą być wodoodporne. Cienie natomiast muszą być dobrze napigmentowane. Im więcej pigmentu, tym makijaż będzie trwalszy. Makijaż panny młodej nie może być zbyt ciężki. Stawia się na jasną tonację brązów, różów, beży. Trzeba także unikać cieni perłowych, które kiepsko wyglądają później na zdjęciach. Wiele panien młodych decyduje się także na założenie rzęs lub kępek. O tyle, o ile rzęsy na pasku czy w kępkach są bezpieczne, tak decydując się na przedłużenie rzęs, warto jest zrobić pierwszą stylizację kilka tygodni przed ślubem, żeby sprawdzić, czy nie ma się alergii na klej oraz czy dobrze się czujemy w takich rzęsach.
4. Makijaż ust
Stawiając na mocniejsze oko, usta powinny być jedynie subtelnie pomalowane w odcieniach nude bądź jasnego różu. Wiele kobiet decyduje się tylko na delikatne podkreślenie konturu ust oraz “muśnięcie” ich błyszczykiem. Trzeba mieć na uwadze, że ślub i wesele to także życzenia oraz niezliczona liczba pocałunków, a przecież nie będziemy mieć czasu na ciągłe poprawki makijażowe.
5. Kolorystka
Wybierając kolory cieni, kieruj się przede wszystkim tym, w czym się dobrze czujesz, ale miej na uwadze także to, w jakiej kolorystyce będzie się odbywała całą uroczystość. Spójność pomiędzy panną młodą a oprawą kolorystyczną wesela jest naprawdę istotna.