Kosmetyki do włosów

0
296

Oprócz makijażu, w życiu każdej kobiety bardzo istotna jest nienaganna fryzura. Bez znaczenia, czy jesteś posiadaczką bujnych loków, czy delikatnych pasemek, dobór właściwych kosmetyków do włosów jest bardzo istotny – źle dobrany szampon czy odżywka może przyczyniać się do szybszego przetłuszczania się oraz oklapywania włosów. Lakiery, suche szampony, mgiełki i balsamy do włosów to produkty, na których nie warto oszczędzać – najlepiej dobierać te z najwyższej półki. (np. produkty marki Prima Hair).

Niezwykle istotną kwestią jest świadomość, jaki mamy typ włosów. Będzie to niezwykle pomocne przy wyborze właściwego produktu – obecnie praktycznie każdy produkt jest dostępny w kilku wariacjach, rzadko zdarzają się już szampony uniwersalne, czyli takie do każdego rodzaju włosów. Najbardziej ogólny podział dotyczy tego, jaką mają one strukturę. Możemy wyróżnić:

włosy normalne – są to włosy zdrowe, które bardzo dobrze znoszą każde warunki otoczenia. Zwykle nie potrzebują zbyt intensywnej pielęgnacji (mogłaby je wręcz osłabić!). Nieliczne posiadaczki tego rodzaju włosów nie muszą marprzprztwić się układaniem ich, a dobór kosmetyków do włosów jest o wiele prostszy.

włosy suche – rodzaj włosów problematyczny pod względem estetycznym – często wyglądają one na zaniedbane, zazwyczaj są bardzo podatne na wysokie temperatury i promienie UV. Do ich pielęgnacji potrzebny jest specjalny grzebień z wysoko rozstawionymi ząbkami oraz kosmetyki ochronne, które pomogą w nawilżaniu skóry głowy oraz zmniejszą niekorzystny wpływ środowiska na strukturę włosa.

włosy przetłuszczające się – jest to rodzaj włosów problematyczny pod względem pielęgnacji, ponieważ wymaga on bardzo częstego mycia. Skóra głowy posiadaczek włosów skłonnych do przetłuszczania wydziela zbyt duże ilości sebum, przez co wyglądają one szybko na nieumyte i wydzielają nieprzyjemny zapach. Poza tym częstą przypadłością związaną z przetłuszczaniem się jest łupież. Dla tego typu włosów najlepszym wyborem będą kosmetyki bez parabenów, silikonów, które nie będą ich obciążać. Panie z włosami z tendencją do przetłuszczania się powinny używać tylko odżywek przeznaczonych do tego typu włosów, ponieważ inne mogą przyspieszać ten proces.

Czy już znasz swój typ włosów? Jeśli tak, czas wybrać się na zakupy! Pamiętaj, że dobór właściwych kosmetyków może sprawić, że Twoja fryzura będzie trwała, włosy zyskają blask i sprężystość.

Więcej na: https://primahair.pl/pl/c/Just-Smooth/134

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here