Crossfit a masaż rehabilitacyjny w Warszawie

0
208

Na samym początku może kilka słów o tym, czym tak dokładnie jest crossfit. Crossfit to sport, który rozwija siłę oraz kondycję, opierając się na wzroście dziesięciu zdolności siłowych,tj. odporność oddechowa oraz krążeniowa, siła mięśni, szybkość, sprawność, rozciągliwość, równowaga oraz psychomotoryka. Podczas jednego treningu ćwiczenia są na tyle wszechstronne oraz urozmaicone, że pracuje każda część ciała – razem z głową, która potrzebuje sporej dawki wytrwałości, zaangażowania oraz motywacji.

Obecnie jesteśmy zasypywani z każdej strony informacjami o crossficie. Trenowanie tej dyscypliny jest tak modne, że na jakie social media nie zaglądniemy, wszędzie pokazują nam się umięśnione ciała, jędrne pośladki i “krata” na brzuchu. Należy jednak pamiętać, że różnorodność oraz szybkość wykonywanych ćwiczeń podczas treningów, bywa urazogenna, a masaż rehabilitacyjny w Warszawie z pewnością przyniesie ulgę przeciążonemu organizmowi.

 

Masaż rehabilitacyjny w Warszawie

Wiadomym jest, że żadnych urazów nie powinniśmy lekceważyć, wobec tego dobrze wiedzieć jaki masaż będzie dla nas odpowiedni. Masaże relaksacyjne, kojące, na pewno przyniosą nam ulgę po całym tygodniu gonitwy i stresów w pracy, ale już bóli spowodowanymi przeciążeniem nie usunie. Wówczas najlepszym rozwiązaniem będzie masaż rehabilitacyjny, a miejsc w Warszawie, gdzie taki masaż jest oferowany – z pewnością nie brakuje. Warszawa to miejsce kojarzone z szybkim tempem życia, pogonią za pracą i sportowym wyglądem, a że masaży rehabilitacyjnych w Warszawie nie brakuje z pewnością w tym obrazie stolicy jest ziarnko prawdy.

 

Każda aktywność fizyczna jest zdrowa i działa korzystnie na nasze ciało, jednak pamiętajmy, że wszystko ma swoje granice, a nasze ciało nie jest ze skały i lubi się buntować – szczególnie wtedy kiedy mięśnie nie mają czasu na regenerację. Trenujmy! Ale trenujmy z głową.